Cilt Bakım

Uyuz için Krem ve Losyon Önerileri 

Uyuz için Krem ve Losyon Önerileri

Uyuz , birçoğumuzun karşılaşabileceği ve oldukça can sıkıcı olan cilt hastalıklarından biridir. Zararlı akarlar nedeniyle ortaya çıkan bu sağlık sorunu nedeniyle doğal olarak günlük hayatınız fazlasıyla etkilenir. Genel olarak kaşıntı ve döküntü gibi etkilerle kendini gösteren bu hastalıktan kurtulmanız için krem ve losyonlardan destek almanız mümkündür. Hazırladığımız uyuz için krem önerileri rehberimiz sayesinde siz de çok geçmeden uyuz hastalığına çözüm bulabilirsiniz. 

Rahatsızlığın etkilerini ortadan kaldırmanız için tavsiye edeceğimiz ürünler hakkında bilgilere geçmeden önce bazı uyarılarda bulunmak istiyoruz. Uyuz hastalığına sebep olan akarların özellikleriyle birlikte cilt tipiniz de tedavi süreçleri için belirleyicidir. 

Bu nedenle rahatsızlık yaşadığınız anda doktorunuza başvurmanız büyük önem taşır. Muayene ardından doktorunuzun da önerileriyle BioProvince ürünlerini kullanarak hastalıktan kurtulabilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

1. Sante Care Uyuz Losyonu

Sante Care Uyuz Losyonu
Sante Care uyuz losyonuyla hastalığın etkilerini kısa sürede sıfıra indirebilirsiniz.

Sante Care Uyuz Losyonu, listemizde ilk değineceğimiz üründür. BioProvince üretimi bu krem sayesinde uyuz nedeniyle yaşadığınız olumsuz etkilerden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Cilt üzerinde yoğun miktarda kaşıntı, tahriş ve kızarıklık gibi belirtilerle kendini gösteren rahatsızlığı, ürünü kullanarak giderebilirsiniz.

Sante Care Uyuz Losyonunu direkt olarak cildinize sürebilirsiniz. Bununla beraber düzenli uygulama yapmanız, alacağınız başarılı sonuçlar için oldukça önemlidir. Ürünün dikkat çeken özellikleri arasında herhangi bir koruyucu içermemesi ve kokusuz yapıda olmasını da saymak gerekir. Bu sayede losyonu, gönül rahatlığıyla gün içinde kullanabilir, uyuz hastalığını bertaraf edebilirsiniz.

2. Sante Plus Uyuz Kremi

Sante Plus Uyuz Kremi, losyon çeşidine oranla daha yoğun bir kıvama sahiptir. Durmadan kaşınmanıza ve bunun sonucunda döküntü ve tahrişlerle karşılaşmanıza neden olan uyuzdan kurtulmanız için bu ürün çok sayıda avantaj sağlar. Doğal özlerle oluşturulan formülüyle ön plana çıkan krem sayesinde çok geçmeden rahatlayacaksınız. 

Uyuz kremini kullanırken yüzünüzü mutlaka korumalı ve özellikle gözünüze temas etmesi durumunda bol suyla durulamalısınız. Hastalığın boyutu doğrultusunda düzenli bir kullanım yapmanız halinde tüm olumsuz etkileri kısa sürede giderebilirsiniz. Ayrıca uygulamadan önce ve sonra duş almayı unutmamalı, temiz kıyafetler kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

3. Dermiton Losyon

Demirton Losyon, uyuz için krem önerilerimiz arasında yer alan bir diğer seçenektir. Krotamiton içeren ve haricen kullanılan bu losyon aracılığıyla başta uyuz olmak üzere farklı cilt sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Kremi uyuz tedavisi için tercih ettiğinizde bilmeniz gerekenler ise şu şekilde sıralanır:

  • Uygulamaya geçmeden önce ılık bir duş almanız gerekir.
  • Duş sonrasında cildinizi tamamen kurulamalısınız.
  • Cildinizin üzerinde görünür losyon kalıntıları kalmayacak biçimde baş ve yüz bölgeniz hariç tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz.
  • Uygulama işlemlerini ortalama 3 ila 5 gün boyunca günde bir defa ve tercihen akşam üzeri tekrarlamanız gerekir.
  • İltihap oluşan bölgeleri, Demirton sürdüğünüz bezle kapatabilirsiniz.
  • Gerekli uygulamayı tamamladıktan sonra tekrar banyo yapmalısınız.
  • Banyonun ardından yatak çarşaflarınızı ve kıyafetlerinizi mutlaka değiştirmelisiniz.

Yukarıda belirttiğimiz yöntemler sayesinde bu losyonla en doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

4. Anti Skab Krem

Anti Skab Krem
Anti Skab kremi, vücuda masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

En etkili uyuz kremi seçenekleri arasında Anti Skab ürünü de ön plana çıkmayı başarır. Bu ürünü, yüzünüz dışında tüm vücudunuza masaj yaparak uygularsanız yaşadığınız olumsuz uyuz etkilerini azaltmanız kolaylaşır.  Kremin, cilt tarafından kısa sürede emilmesi, uygulama sürecinde rahat etmenizi sağlar. Bununla birlikte cilt tipiniz ve akar yoğunluğuna göre kullanım dozunun değişiklik gösterebileceğini bilmelisiniz. 

Ürünü vücudunuza sürmeden önce duş almanız ve cildinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Böylelikle kremin etkisini daha yüksek seviyede hissedebilirsiniz. Ayrıca cildinizin üstünde yaklaşık 8 saat boyunca bekletip daha sonra tekrar duş alırsanız hastalığın meydana getirdiğini rahatsızlıkları yok etmeniz daha kolay olur. Bunun yanı sıra temiz kıyafet giymeye ve yatak çarşaflarınızı değiştirmeye de özen göstermelisiniz.

5. Zalvor Deri Kremi

Zalvor Deri Kremi, en iyi uyuz kremi çeşitlerini incelediğimiz bu içeriğimizde sahip olduğu özelliklerle kendine yer bulur. Bit ve benzeri oluşumların sinir sistemlerini etkileyerek ölmelerini sağlaması, kremin en dikkat çekici etkilerinden biridir. Aynı zamanda uygulama aşamaları da kolaylıkla tamamlandığı için uyuz rahatsızlığında tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer alır. 

Kremi uygulama sürecinde doktorunuzun önerilerini de kesinlikle göz ardı etmemelisiniz. Özellikle yaş gruplarına göre krem dozunu farklı oranlarda ayarlamalısınız. Diğer çeşitlerde olduğu gibi Zalvor için de kullanımdan hemen önce duş almanız gerekir. Bununla beraber baş bölgesi hariç tüm vücudunuzu kaplayacak şekilde uygulamalısınız. Ortalama 8-12 saat kadar beklemenizin ardından yeniden banyo yapmalı ve kıyafetlerinizin yanı sıra çarşaflarınızı da değiştirmelisiniz.

6. Permethrin Krem

Permethrin krem, kısa sürede etkisini gösteren güçlü bir üründür.

Uyuza iyi gelen kremler arasında Permethrin kremi de saymak gerekir. Etkili içeriğiyle ürün, kısa sürede etkisini göstermeyi başarır. Ayrıca doğru şekilde işlem yaparak kaşıntıyla birlikte tahriş gibi uyuzun yol açtığı sorunları da çok geçmeden yok etmeniz mümkündür. Oldukça kolay emilim sağlayan bir yapıda olması da ürüne olan ilgiyi arttırır. Diğer losyonlarla bir arada kullanarak etkisini artırmanız da mümkündür. 

Uyuz için krem arayanlara destek sağlamak amacıyla üretilen Permethrin sayesinde siz de belirtilerin kaybolmaya başladığını göreceksiniz. Ancak ürünü kullanırken özellikle gözünüz ve yüzünüze değdirmemeye özen göstermeniz çok önemlidir. Vücudunuzun geri kalan tüm bölümlerine ise uygulayabilirsiniz. Kullanım öncesi ve sonrasında duş alarak ve aynı zamanda kıyafetlerinizi değiştirerek beklediğiniz ölçüde fayda elde etmeniz mümkündür. 

Yukarıda saydığımız ürünlerin tamamı, uyuz tedavilerinde sizlere destek olacak şekilde formüle edilmiştir. Bu noktada krem ve losyonların sundukları farklı avantajların tamamına tek bir ürün yardımıyla ulaşmak istiyorsanız, ilk tercihiniz kesinlikle Bioprovince uyuz için krem seçenekleri olmalıdır. Başta Sante Plus uyuz kremi ve losyonu olmak üzere pek çok alternatifi bioprovince.com sitemizin kategorilerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir