Cilt Bakım

En İyi Uyuz Losyonu Ürünleri 

Uyuz hastalığı, çok uzun yıllardır birçok kişinin yaşadığı ve gayet sinsi biçimde yayılabilen bir cilt problemidir. Döküntü ve kaşıntıyla kendisini göstermeye başlayan bu hastalık, özellikle kış ve sonbahar aylarında daha çok görülür. Siz de uyuz rahatsızlığı yaşıyorsanız etkili bir ilaç arayışında olmanız son derece doğaldır. Bu içeriğimizde faydalanmanız adına en iyi uyuz losyonu çeşitlerini yakından inceliyoruz. 

Losyon önerilerimize geçmeden önce uyuz için özel olarak geliştirilen farklı ürünlerin olduğunu belirtmeliyiz. Derinizin altında tüneller oluşturarak şişkinlik, tahriş ve kırmızı lekelere neden olan uyuz rahatsızlığından doğru ürün kullanımıyla kısa sürede kurtulabilirsiniz. Özellikle BioProvince’in bu sorununuz için hazırladığı çeşitlere mutlaka göz atmalısınız. Doktorunuzun yönlendirmesiyle en uygun losyon veya kremi seçme şansına sahipsiniz.

İçindekiler Tablosu

1. Sante Care Uyuz Losyonu

Sante Care Uyuz Losyonu
Sante Care uyuz losyonuyla hastalığın etkilerini kısa sürede sıfıra indirebilirsiniz.

Sante Care Uyuz Losyonu aracılığıyla uyuzun ortaya çıkardığı olumsuz etkilerden kurtulmanız mümkündür. Özellikle geceleri şiddetini arttıran uyuz kaşıntısı nedeniyle uykusuz ve yorgun halinizin düzelmesini ürün sayesinde sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte uygulama aşamasında dikkatli davranmayı da unutmamalısınız. 

Sante Care losyonu doğrudan cildinize düzenli bir şekilde uygulayarak kısa sürede olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Aynı zamanda koruyucu içermemesi ve kokusuz uyuz losyonu olması, kullanım esnasında rahat etmenizi sağlar. Yağlı jel formunda olan bu ürün bitkisel özleriyle uyuzu ortadan kaldırır. Bir kutu alarak ortalama 7 ila 10 gün boyunca uygulama yapabilirsiniz.

2. Metrin %5 Losyon Uyuz İlacı

Metrin %5 Losyon Uyuz İlacı, akar ve bit gibi oluşumlara karşı önemli bir çözüm yoludur. İlaç, zararlı etkileri ortadan kaldırmak için bu canlıların sinir sistemini etkiler ve ölmelerini kolaylaştırır. Bunun yanı sıra cilt tipiniz ve deri yüzey alanınızdaki kişisel farklılıkların kullanım dozunu değiştirebileceğini belirtmeliyiz. Ayrıca 12 yaşından büyükler ve erişkinler için uyuz derecesine göre en fazla 60 gr kullanılabilir. 

Metrin, vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan uyuz rahatsızlığı için çözüm sunar. Uyuz tedavisinde en etkili ilaç çeşitlerinden olan bu ürünü şu şekilde kullanmalısınız: 

 • Duş aldıktan hemen sonra serin ve temiz vücudunuza baş bölgeniz hariç tamamen uygulayabilirsiniz.
 • Uygulama esnasında el ve ayak parmaklarının arası, koltuk altı, bilekler, dış genital organlar, kalça ve tırnak altlarına uygularken çok dikkat etmelisiniz.
 • İlacı vücudunuza sürdükten sonra yaklaşık 8-12 saat bekletmeniz önemlidir.
 • Bekleme süresinin ardından tekrar duş almanız gerekir. 

İlacı ilk kullandığınız andan itibaren kaşıntının geçmeye başladığını hissedeceksiniz. Ayrıca beklenmeyen bir etki görürseniz, zaman kaybetmeden doktorunuza başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız.

3. Wilkinson Pomad Uyuz İlacı

Cildinizdeki tahrişlerin giderilmesi ve kaşıntının azalması için Wilkonson Pomad uyuz ilacını tercih edebilirsiniz. En etkili uyuz losyonu çeşitleri arasında sayabileceğimiz bu ürünü, cildiniz çatlamış, yanık veya enfeksiyonlu bir durumda olsa da kullanmanız mümkündür. İlacın etkisinden tam anlamıyla faydalanmak içinse üç gün peş peşe sürmeniz gerekir.

Ürünü, uyuz etkisinin görülmediği bölgeler dahil olmak üzere ince bir tabaka halinde vücudunuzu ovarak kullanmalısınız. Bu noktada gözünüze temas ettirmemeye özen göstermeli ve doğru biçimde cildinize sürdükten sonra ise duş almayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca emzirme dönemindeki annelerin çok gerekli olmadıkça kullanmaması daha doğrudur. Bununla beraber ilacı, çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklamaya da özen göstermelisiniz.

4. ANTİ-SKAB % 5 Deri Kremi

Anti Skab Krem
Anti-Skab, yüz harici vücudun tüm bölgelerine uygulanabilir.

ANTİ-SKAB %5 Deri Kremi, en iyi uyuz losyonu ürünleri arasında bulunur. Bu kremi yüzünüz haricinde vücudunuzun tamamına masaj yaparak uygulamanız durumunda hastalığın etkilerini azaltabilirsiniz. Kullanım dozunu ise cilt tipinizin özellikleri doğrultusunda belirlemelisiniz. Ayrıca kolay bir şekilde emilim sağladığı için uygularken herhangi bir zorluk yaşamazsınız.  

Kullanım aşamasına geçmeden önce duş almanız ve vücudunuzun temiz olmasını sağlamanız son derece önemlidir. Deri kremini, cildinizin üzerinde ortalama 8 saat bekletmeniz ve sonrasında tekrar duş almanız, uyuz hastalığını yok etme noktasında dikkat etmeniz gerekenlerdir. Bununla birlikte banyo yapmanızın ardından mutlaka temiz giysiler giymeli ve özellikle yatak çarşafınızı değiştirmelisiniz. Böylelikle elde edeceğiniz tüm faydalara kolay bir şekilde ulaşmış olursunuz.

5. Kwellada %5 Uyuz İlacı

En iyi uyuz losyonu rehberimizde sıra, Kwellada %5 uyuz ilacına geldi. Oldukça can sıkıcı olan bu rahatsızlığı yaşıyorsanız ürünü satın alarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu aşamada doktorunuzun tavsiyelerini de kesinlikle göz ardı etmeden karar vermeniz çok önemlidir. İlacı kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar ise şu şekilde sıralanır:

 • Kullanmaya başlamadan hemen önce kullanım talimatını okumalısınız.
 • Uygulama aşamasına geçmeden ellerinizi temizlemeyi unutmamalısınız.
 • Elinizin yanı sıra cildinizin temizliğinden ve kuruluğundan emin olmanız gerekir.
 • Gerekli miktarda losyonu avcunuza alabilir veya direkt olarak uyuz sorunu yaşadığınız bölgelere sıkabilirsiniz.
 • Saç derisiyle birlikte vücudunuzun tüm bölgelerine uygulama şansına sahipsiniz.
 • Saçınızda 10-15 dakika, cildinizde 8-12 saat bekletmeniz gerekir.
 • Uygulama sonrasında gerekli süreyi doldurmanızla birlikte duş almalısınız.
 • Duş alırken losyonu tamamen çıkarmanız son derece önemlidir.

Tedavi amacıyla kullandığınız bu ürünü, kullanım talimatı ve doktor önerileri doğrultusunda tekrarlamalısınız. Sık aralıklarla ve fazla şekilde uygulama yaptığınız takdirde cildinizin tahriş olmasına yol açabilirsiniz.

6. Permethrin Krem

Permethrin Krem
Permethrin krem, başta kaşıntı olmak üzere uyuzun etkilerinden kurtulmanızı sağlar.

Uyuz tedavi sürecinde Permethrin Krem, olumlu etkilerinden yararlanabileceğiniz bir ürün olarak öne çıkar. Bu seçenek, başta kaşıntı olmak üzere uyuzun diğer olumsuz etkilerinden kurtulmanıza destek verir. Zararlı akarları yok etme noktasında kolay emilim özelliği sayesinde olumlu etkisini arttırır. Aynı zamanda kremi, uyuzun önüne geçmek için diğer losyonlarla bir arada kullanabilirsiniz. 

Uyuz hastalığını kontrol altına alabilmeniz için geliştirilen Permethrin Krem sayesinde çok geçmeden pozitif sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yüzünüz ve gözünüzün haricinde cildinizin geri kalan bölümüne de uygulamanız mümkündür. İşlemlere başlamadan önce ve uygulamayı tamamladığınızda duş almayı ihmal etmemeniz önemlidir. Ayrıca kıyafetlerinizin de temizliğinden emin olmanız gerekir. 

En iyi uyuz losyonu ürünlerini incelediğimiz bu yazımızın son bölümünde BioProvince’in birçok konuda oldukça etkili ve hızlı çözümler sunduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Uyuz hastalığından kurtulmanız için gereksinim duyacağınız pek çok ürünü bulmak için bioprovince.com kategorilerimizi incelemeniz yeterlidir. Ayrıca son derece hızlı kargo işlemleri ve 7/24 müşteri desteği imkânlarından da faydalanarak kısa süre içerisinde uyuz rahatsızlığına çözüm bulmuş olacaksınız. Bunun dışında diğer cilt ve saç bakım ürünleri için de sitede yer alan ürünleri inceleyebilir, size uygun olduğunu düşündüğünüz seçenekleri hemen sipariş edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir