Cilt Bakım

En Etkili Uyuz İlacı Önerileri

Uyuz, genel olarak şiddetli kaşıntılı döküntülerle ortaya çıkan bir cilt rahatsızlığıdır. El, parmaklar, bilekler, koltuk altı ve genital bölge en sık görüldüğü alanlar arasında yer alır. Tüm dünyada yaygın olan bu cilt sorunu, her yaş ve cinsiyette görülebilen bir hastalıktır. Yazımızda sizin için en etkili uyuz ilacı önerilerini sıralayarak bu sağlık sorunundan kurtulmanızı sağlayacak çözümlere göz attık.

Uyuz kendi kendine geçebilen bir hastalık değildir tedavi edilmesi gerekir. Klasik uyuz tedavisinde genellikle krem ve losyon uygulaması önerilir. Düzenli kullanımda 1 hafta içerisinde ciltteki lezyonlar geriler. Kaşıntı şikâyeti ise bazı vakalarda 4 haftayı bulabilir. Aşağıdaki önerilerden yararlanarak siz de bu cilt rahatsızlığından kurtulabilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

1. Sante Care Uyuz Losyonu

Sante Care Uyuz Losyonu
Sante Care uyuz losyonuyla hastalığın etkilerini kısa sürede sıfıra indirebilirsiniz.

Sante Care uyuz losyonu, tamamen bitkisel içeriğe sahiptir ve koruyucu madde içermez. Yağlı jel formunda olan ürün, her yaş grubunun kullanımına uygundur. Doğal içeriğe sahip olması nedeniyle çocuklarınızda da güvenle kullanabilirsiniz. Ürünün içeriğinde yer alan bileşenler şunlardır:

 • Butirospermum Parki (Karite ağacının meyvesinin çekirdeklerinden elde edilir.)
 • Etilheksil stearat
 • Çinko oksit
 • Penta erythritly distearete
 • Lavanta
 • Okaliptüs yağı
 • Akdeniz defnesi
 • Portakal kabuğu yağı
 • Ardıç ağacı meyvesi yağı

Ürün, içerisindeki doğal maddeler sayesinde dış etkilerden zarar görmüş cilt için gerekli olan magnezyum ve çinko gibi mineral desteğini sağlar. Derideki tahrişleri gidererek koruyucu bir tabaka yaratır. Ayrıca kaşıntıları giderir ve kadifemsi bir dokunuş ortaya çıkarır. İçeriğinde bulunan çinko oksit ise gözeneklerin elastikiyetini güçlendirerek mikropların yeniden üremesine engel olur.

7-10 gün boyunca gece yatmadan önce sürülüp 8-12 saat sonra duş alınması tavsiye edilir. Tedavi süresince günlük kullanılan nevresimlerin ve kıyafetlerin de her gün yüksek ısıda yıkanması önerilir. Tedaviyi yarım bırakmanız hastalığın ilerlemesine ve sürecin uzamasına neden olabilir. Bu nedenle kesintisiz bir şekilde ilacı kullanmanız büyük önem arz eder.

Süreç boyunca dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise birlikte yaşadığınız diğer hane halkıdır. Evde bir bireyde uyuz hastalığı görülmüşse tüm bireylerin belirti olmasa bile Sante Care uyuz losyonu kullanarak tedavi olmasında fayda vardır. “Uyuz için en etkili ilaç hangisi?” diye merak ediyorsanız BioProvince’in sunduğu bu seçeneği kesinlikle değerlendirmelisiniz.

2. Sante Plus Uyuz Kremi

Sante Plus Uyuz Kremi, losyon çeşitlerine göre çok daha yoğun bir forma sahiptir. Uyuz nedeniyle sürekli olarak artan kaşıntı, döküntü ve tahriş durumlarına karşı bu krem, ciddi derecede koruma sağlar. Doğal özlerle zenginleştirilen içeriği, elde edeceğiniz avantajları arttırırken aynı zamanda kısa sürede rahatlamanıza imkan verir.  Kremi, uyuzun meydana geldiği bölgelere uygularken dikkatli davranmanız gerekir. Uygulama sırasında özellikle yüzünüzü ve gözünüzü mutlaka korumalısınız. Yanlışlıkla kremin gözünüze temas etmesi halinde ise bölgeyi bol suyla hemen yıkamalısınız. Ayrıca uygulama öncesi ve sonrasında duş almalı ve temiz giysiler kullanmalısınız.   Uyuz rahatsızlığından kurtulmak istiyorsanız kullanabileceğiniz pek çok farklı seçenek vardır. Ancak doğal içerikli bir ürün arıyorsanız BioProvince size güvenilir çözümler sunar. Sitemiz üzerinden Sante Plus uyuz losyonu ve kremini hemen sipariş edebilirsiniz.

3. Permethrin Krem

Permethrin Krem
Permethrin kremi kullanmadan önce prospektüsünü mutlaka inceleyin.
En etkili uyuz ilacı seçeneklerinden biri olarak bilinen Permethrin, halk arasında böcek ilacı olarak da adlandırılır. Permetrin Krem, uyuz hastalığını ve bitleri tedavi etmek amacıyla kullanılır. Cilde losyon veya krem şeklinde uygulanır. Yetişkinler ile 2 aydan büyük çocukların kullanımına uygundur. Ancak ilaç prospektüsüne ve yan etkilerine dikkat edilerek uygulanmasında fayda vardır. Yaşadığınız cilt hastalığını kolaylıkla kontrol altına almanız için özel bir formülle üretilen bu ürün, kısa süre içerisinde çözüme ulaşmanızı sağlar. Gözünüz ve yüzünüz hariç vücudunuzun geri kalan tüm bölgelerine uygulayabilirsiniz. İşlemlerden hem önce hem de sonra duş almanız kremin etkisini arttıracaktır. Ayrıca ilacı kullandıktan sonra temiz kıyafet ve yatak çarşafı kullanımına önem vermelisiniz.

4. Kwellada %5 Uyuz İlacı

En iyi uyuz ilacı önerilerimize devam ederken reçeteli veya reçetesiz olarak eczanede satılan kimyasal bileşenli ilaçlardan da bahsetmeliyiz. Ancak bu tür içeriğe sahip önerileri, doktorunuza veya eczacınıza danışmadan kullanmamanız önemlidir. Kwellada losyon, permetrin adlı etken madde içeren tıbbi bir ürün olarak karşımıza çıkar.  Bu bileşen, parazitlerin tedavisinde kullanılan bir tür kimyasaldır. Kwellada losyon, genellikle uyuz ve bit gibi parazitlerin sebep olduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Kafa derisi ve vücutta parazitlerin neden olduğu kaşıntının giderilmesi ve tedavi edilmesinde oldukça başarılıdır. Kwellada losyon sürüldükten sonra belli bir süre bekletilir ve yıkanır. Tedavi sürecinde doktorun önerdiği şekilde ve ürünün ambalajındaki talimatlara uygun olarak kullanmanız büyük önem arz eder.

5. Zalvor %5 Permethrin Uyuz İlacı

Zalvor %5 Permethrin Uyuz İlacı
Zalvor, özellikle kasık biti ve uyuz tedavisi için reçete edilen bir ilaçtır.
Uyuz tedavisinde kullanılan ve permetrin içeren ürünlerden biri de Zalvor uyuz ilacıdır. Bu seçenek, genellikle kasık biti ve uyuz tedavisinde reçete edilen bir kremdir. Cilt üzerine kolayca uygulanabilir. Ancak göz ve dudak bölgesine sürülmemelidir. İlacı doktorunuzun önerdiği şekilde ve talimatlara uyarak kullanmaya özen göstermelisiniz.

6. Metrin %5 Losyon Uyuz İlacı

Metrin losyon; uyuz hastalığı, bit, pire, kene gibi böceklerin ve parazitlerin neden olduğu cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Cilt üzerine sürerek uygulanır ve başka bir kullanım yöntemi yoktur. Kullanma talimatlarına ve doktorunuzun önerilerine uygun olarak deneyebilirsiniz. İlaç, saçlı deri hariç vücutta 8-14 saat bekletip yıkanarak kullanılabilir. Belirtiler geçmediği takdirde 7 gün sonra süreci tekrarlayabilirsiniz.

7. Wilkinson Pomad Uyuz İlacı

Wilkinson Pomad; sedef hastalığı, egzama ve akne tedavisinde kullanımı yaygın olan bir ilaçtır. Ancak parazit öldürücü etki göstermesi nedeniyle uyuz tedavisinde de önerilebilir. Doktor tarafından farklı bir tavsiye sunulmadıkça, hasta yıkanıp keselendikten sonra 3 gün boyunca hasta olmayan bölgeler de dahil olmak üzere ince bir tabaka halinde sürmelidir. Bu sürenin ardından yıkanarak ilaç vücuttan temizlenmelidir. Pomadın vücuttan uzaklaştırılması için alkollü pamuk kullanılabilir. Aksi takdirde lokal irritasyon ve akne benzeri lezyonlara neden olabilmektedir. Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalırsanız etkileri en aza indirmek için Hay Derma onarıcı bakım kreminden faydalanabilirsiniz.

8. Dermiton Losyon

Dermiton Losyon
Losyonu, düzenli kullanarak uyuzun etkilerini giderebilirsiniz.

En etkili uyuz ilacı arayışlarınızda Dermiton Losyon ürününü de mutlaka incelemelisiniz. Haricen kullanılan ve içeriğinde bulunan krotamiton aracılığıyla bu losyonu uyuzun tedavisinde cildinize uygulamanız mümkündür. Aynı zamanda doğru etkiye ulaşabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı önemli hususlar şu şekilde sıralanır: 

 • Uygulama işlemine başlamadan önce duş almalısınız.
 • Duştan çıktıktan sonra cildinizi tamamen kurulamanız gerekir.
 • Losyonu sürerken görünür derecede kalıntıların olmadığından emin olmalısınız.
 • Yüzünüz ve başınız haricinde tüm cildinize uygulama fırsatınız vardır.
 • İşlemleri 3-5 gün süresince günde bir kez ve tercihen akşam üzeri vakitlerinde tekrarlamanız, olumlu etkilerini yükseltir.
 • Özellikle iltihap oluşan bölgeleri bu losyonu döktüğünüz bir bezle kapatabilirsiniz.
 • Uygulamayı tamamlamanızın ardından tekrar duş almalısınız.
 • Banyo yaptıktan sonra kıyafetlerinizi ve yatak çarşaflarınızı değiştirmeniz gerekir. 

Bu noktalara dikkat ederek ürünü kullandığınızda kısa sürede olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

9. ANTİ-SKAB %5 Deri Kremi

Uyuz için en iyi ilaç seçeneklerinden biri de ANTİ-SKAB deri kremidir. Ürün, uyuza neden olan akarları öldürerek hastalığı tedavi eder. Kremin kullanılacağı alan kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği için ilacın kullanım dozunda herkes için geçerli kesin bir ifade yoktur. Bu noktada doktorunuzun veya eczacınızın önerilerini dikkate almanız gerekir. Eczanede satılan en etkili uyuz ilacı önerileri söz konusu olduğunda pek çok ürün sıralamak mümkündür. İçerikleri birbirinden farklı olan bu seçeneklerin bazıları doğal, bazıları ise kimyasal bileşenlerden oluşur. Eğer doğal içerikli bir ürün arıyorsanız tercihinizi Sante Care uyuz losyonundan yana kullanabilirsiniz. BioProvince’in özel formülüyle üretilen losyon, cilt sağlığı sorununuzu kısa sürede ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir