Genel

Doğum Sonrası Çatlak Kremi Önerileri

Doğum sonrası çatlak kremi, yeni anne olmuş kişilerin en yakın dostlarından biridir. Hamilelik süreci, vücudu çeşitli değişimlere maruz bırakır. Ciltte bazı izlerin oluşmasına sebebiyet verir. Çatlak giderici krem seçenekleri bu sorunları hafifletir ve cildinizi yeniden canlandırırlar. Sahip oldukları bitkisel bileşenlerle daha sıkı ve doğal bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olurlar. Ayrıca bu kremler, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu nem dengesini de sağlayarak daha pürüzsüz bir tene sahip olmanıza katkıda bulunurlar.

İçindekiler Tablosu

1. Sante Plus Çatlak Kremi

sante plus çatlak kremi

Sante Plus çatlak kremi, cildinizin daha sıkı ve esnek olmasına katkı sağlar. Aynı zamanda doğum sonrasında oluşan izleri belirgin bir şekilde azaltır. Hızla emilen formülü, yoğun nemlendirme ve elastikiyet sağlama konusunda etkilidir. Ayrıca elastik lif bağlarının eski görünümünü yeniden kazanmasını destekler. Yağda çözünebilen C vitamini içeriğiyse cilt tonunun dengelenmesine yardımcı olur..

2. Lierac Çatlak Kremi

Lierac doğum sonrası çatlak kremi, meydana gelen izlerin önlenmesinde ve tedavi edilmesinde kullanılır. Markanın sık tercih edilen losyonu, iz oluşumunu engellemenin yanı sıra mevcut kötü görünümü de iyileştirir. İçerdiği özel formüller sayesinde cilde sağlıklı bir elastikiyet sağlar. 

Elastik deri yapısı farklı izlerin ortaya çıkmasını engeller. İçeriğinde bulunan maddeler, cilt üzerinde düzenli masaj yapılarak uygulandığında etkisini daha da artırır.

3. Sebamed Çatlak Karşıtı Krem

sebamed çatlak kremi

Sebamed çatlak karşıtı krem, cildin doğal asit mantosunun bariyer fonksiyonunu destekler ve korur. Gebelik döneminde ortaya çıkan gerilme izlerini önlemeye ve azaltmaya destek olur. Benzersiz triple soft formüle sahip olan bu doğum sonrası çatlak kremi, giysilerde leke oluşumuna sebep olmaz. Ayrıca masaj kremi olarak da kullanılabilir. Cilt üzerinde yumuşak ve rahatlatıcı bir his bırakır.

4. Badger Belly Butter Karın Çevresi Nemlendirici Krem

Badger Belly Butter karın çevresi nemlendirici merhem, tamamen doğal yağlarla formüle edilmiştir. Paraben, vazelin ve GDO gibi zararlı maddelerden arındırılmıştır. 

Oluşmuş çatlaklar için krem seçenekleri arasında yer alan bu ürün, hamilelik süresince gerilen ve kuruyan cildi yumuşatmak için özel olarak üretilmiştir. Ürünün diğer özellikleri ise şöyledir:

  • Kuru ve gerilen cildi nemlendirmek için içeriğinde kakao yağı kullanılmıştır.
  • Hızlı emilir ve yapışkan bir his bırakmaz.
  • Hem hamilelik döneminde hem de sonrasında kullanıma uygundur.
  • Bel, kalça ve ihtiyaç duyulan diğer bölgelere uygulayabileceğiniz bu doğum sonrası çatlak kremi hipoalerjenik özelliktedir. Tüm cilt tipleri için idealdir.

5. Bepanthol Çatlak Kremi

bepanthol çatlak kremi

Hamilelik sürecinde meydana gelen çatlaklar, heyecan dolu bu yolculuğun en başından itibaren görülmeye başlanır. Genellikle deri altında derin izler şeklinde ortaya çıkar. Bepanthol doğum sonrası çatlak kremi, vücutta meydana gelen iz problemleri için kullanılır. Hamilelik dönemindeki hormonal değişimler ve stres faktörleri, vücudun çeşitli bölgelerinde iz oluşumunu artırır.

Bepanthol çatlak bakım merhemi, hamilelik sırasında oluşabilecek izleri en aza indirmek amacıyla özel olarak formüle edilmiştir. Hamilelik sürecindeki kilo alımıyla ilişkili iz oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Cildin esnekliğini artırır. Ayrıca hamilelik sonrasında da kullanılabilir ve cildi besler.

6. Bella B Çatlak Kremi

Bella B’nin birçok kişi tarafından tercih edilen ürünü doğum sonrası oluşan izleri en aza indirir. Cilt sağlığını korumaya yönelik özel formüller içerir. 

Amerika’da üretilen Bella B doğum çatlakları için krem seçeneği; jojoba, zeytin ve ayçiçeği yağı gibi doğal yağlarla zenginleştirilmiştir. Ayrıca içeriğinde aloe vera ve E vitamini gibi cilt için faydalı bileşenler de bulunur. Butter formunda ve özel kutulu ambalajıyla tüketiciye sunulur. Bella B krem opsiyonu paraben içermez ve hipoalerjeniktir. Böylece alerjik reaksiyon riskini ortadan kaldırır.

7. Scars Çatlak İzleri Kremi

Scars çatlak izleri kremi, ciltteki izlerin görünümünü gözle görülür biçimde azaltır. Çatlak olarak da adlandırılan bu izler genellikle doğum, kilo değişiklikleri, ameliyat ya da yaralanma gibi durumlardan kaynaklanır. Losyon, özel olarak formüle edilmiş bileşenlerle cildin doğal iyileşme sürecini destekler ve çatlakları gizler. Gebelikte iz oluşumunu önlemeye yardımcıdır. Scars merhem; silikon, A, C ve E vitamini gibi güçlü kimyasal bileşenlere sahiptir.

Bileşenler kolajen üretimini artırır, cilt yenilenmesini teşvik eder ve dokuyu iyileştirir. İzlerden kurtulmak için kremi düzenli olarak kullanmak çok önemlidir. Kremi uygulamadan önce cildi temizlemek ve kurutmak, maksimum fayda elde etmek açısından gereklidir. Cilt temizliği sonrasında, hafif bir şekilde masaj yapılarak çatlakların üzerine uygulanmalıdır. Etkili sonuçlar alabilmek için düzenli olarak kullanmak çok önemlidir.

8. Hay Derma Çatlak Kremi

hay derma çatlak kremi

Yeni bir hayata adım atan annelerin yaşadığı en yaygın endişelerden biri doğum sonrası oluşan izlerle baş etmektir. Hamilelik sürecinde vücutta meydana gelen değişiklikler özellikle de karın, göğüs ve kalça bölgelerinde izlerin oluşmasına sebep olur. Bu noktada doğum sonrası çatlak kremi seçeneği, yeni anneler için gerçek bir kurtarıcı niteliğindedir.

Hay Derma merhem, özel olarak formüle edilmiş ve doğal içeriklerle zenginleştirilmiş bir üründür. İçeriğindeki etken maddeler ciltteki esnekliği arttırarak çatlak oluşumunu önler. Aynı zamanda mevcut izlerin görünümünü azaltır ve cildin yenilenmesine destek olur. Düzenli kullanımda merhem sayesinde ciltteki izlerin görünümü azalır. Anneler kendilerini daha güçlü ve güzel hissederler.

Dikkat !

Çatlaklar çoğu zaman güzel görünüme gölge düşürür. Ancak “Beyaz Çatlaklar İçin Krem İşe Yarar Mı?” isimli içeriğimizde sorularınıza hem yanıt bulabilir hem de en iyi krem önerilerini keşfedebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir