Cilt Bakım

Çatlak Önleyici Krem Tavsiyeleri

çatlak önleyici krem

Vücudumuzda birçok nedenden kaynaklı olarak çatlaklar meydana gelebilir. Ani kilo değişimlerine ya da sağlıksız beslenmeye bağlı oluşan görünüm hoşunuza gitmeyebilir. Estetik açıdan rahatsız edici olabildiğinden çatlak önleyici krem ve losyon gibi özel ürünler kullanmak faydalı olabilir.  

Özellikle de hamilelik döneminde alınan kilolardan dolayı vücuttaki izlerin giderilmesini isteyebilirsiniz. Bununla birlikte gebelik ya da normal hayatınızda söz konusu olan görünümlerin oluşmaması için çatlak önleyici krem kullanabilirsiniz. Bu yazımızda, işinize yarayacak en iyi ürünleri sizinle paylaşacağız. 

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

1. Sante Plus Çatlak Kremi  

sante plus çatlak kremi

Sante Plus çatlak kremi, vücuttaki istenmeyen bazı görünümleri onarır. Aynı zamanda önceden kullanıldığında oluşumları engeller. Birçok etmene bağlı meydana gelen vücut deformasyonunu iyileştirme etkisi olduğu için faydalı bir kullanım sunar. Çoğu kişinin memnun kaldığı bu ürün özellikle de vücudun karın, bacak, bel, kalça, göğüs ve kol bölgelerine uygulanır.

Sante Plus çatlak kremi, hızlı nemlendirme ve sıkılaştırma etkisine sahiptir. Tüm cilt tiplerine uygun olan ürünün içeriğinde değerli vitamin, mineral ve aminoasitler bulunur. Sağlıklı ve estetik vücut görünümü için faydalı bir seçenek olduğundan çoğu kişi tarafından tercih edilir. Aynı zamanda pürüzsüzleştirici bir yanı vardır, cildin daha yumuşak olmasını ve güzel görünmesini sağlar. Dermatolojik olarak da testlerden geçirilen bu selülit kremini ihtiyacınız varsa kullanabilirsiniz. 

2. The Touch By Seda Altın Çatlak Önleyici Bakım Kremi  

The Touch By Seda Altın çatlak önleyici bakım kremi, nemlendirici özelliği yüksek olduğu için yumuşak ve esnek bir cilt doku sunar. Üründeki değerli yağlar etkisini artırır. Özellikle de hamilelik sürecinde olan kadınlar için önerilir. Anne ve bebekler için kullanımında herhangi bir zarar yoktur. İçeriğinde fitalat, paraben ve alkol gibi maddeler yer almadığından emzirenler için de uygundur.  

3. Pregnacare Him & Her - Çatlak Kremi  

pregnacare çatlak kremi

Pregnacare Him & Her çatlak önleyici krem ürünüdür.  İçeriğinde hamile kadınlara özel folik asit, B12, magnezyum, çinko ve demir gibi önemli vitaminler, mineraller bulunur. Gebelik sürecindeki kadınların ciltlerini besleyen özel bir formülasyona sahiptir. Gerilmiş hücrelerde kan akışını hızlandırır ve esneklik kazandırır. Hasarları onaran bu çatlak kreminin diğer özellikleri şunlardır:  

  • Koruyucu içermez. 
  • Tamamen bitkisel özlerden elde edildiği için vegandır.
  • Paraben bulunmaz.
  • Lavanta ve narenciye kokularıyla cilde yumuşaklık kazandırır.  

Yukarıdaki özelliklere sahip olan Pregnacare Him & Her çatlak kremini, hamilelik sürecindeyseniz kullanabilirsiniz. Esneyen cildinizi nazikçe korumak ve bakım yapmak söz konusu olan ürünle mümkün olabilir. Gebelikten önce etkisini gösterdiği gibi sonrasında da fayda sunar.  

4. INCIA Doğal Karın Çatlak Jel Kremi  

INCIA doğal karın çatlak önleyici krem, sürdürülebilir doğal bakım ürünlerinden biridir. Vücutta önemli bir bölge olan karın kısmında zaman zaman bazı deformasyonlar meydana gelebilir. Aşırı kilo alma, verme ya da hamilelik süreci buna örnektir. Çatlak izlerinin oluşumunu ve görünümünüzü azaltmak için etkili kremlere başvurabilirsiniz.  

Söz konusu olan ürün, jel formundadır ve kullanımı kolaydır. Karın bölgesindeki yarık ve derin çizgi görünümünü azaltmak için ideal bir kremdir. Tamamen doğal bir içeriğe sahip olup aynısefa, kantaron, avokado, keten tohumu, zeytinyağı gibi bileşenlerin faydasını sunar. Aynı zamanda E vitamini ve diğer önemli aminoasitlerle kısa sürede onarım sağlar. Karın bölgenizdeki çatlaklardan şikayetçiyseniz bu doğal ürünü tercih edebilirsiniz.  

5. Sinoz Çatlak Kremi  

sinoz çatlak kremi

Vücut bakım rutinlerinde öne çıkan bir ürün olan Sinoz çatlak önleyici krem, onarıcı özelliğe sahiptir. Özel formülü olduğu için cildin yenilenmesini ve esneklik kazanmasını sağlar. Hyaluronik asit, peptit, antioksidan gibi aktif bileşenlerden olur. Vücudun birçok bölgesine uygulanabilir ve neredeyse her yerde etkilidir. İnce çizgi, selülit ve çatlak gibi deformasyonlar söz konusu olduğunda Sinoz’un bu ürününü kullanmanızı öneririz.  

7. Badger Karın Bölgesi Nemlendirici Krem  

Badger karın bölgesi nemlendirici krem, anne olma sürecindeki kadınlar için daha etkilidir. Kalendula,  kakao, hindistan cevizi, jojoba ve zeytinyağı ile formüle edilmiş içeriği olduğundan cilt deformasyonlarına karşı bariyer görevi görür. Göbek bölgesinin yanı sıra bel, kalça ve kol gibi gereksinim duyulan diğer yerlere de uygulayabilirsiniz. 

Eğer hamilelik sürecinde cildiniz kuruyorsa nemlendirici özellikteki bu çatlak önleyici krem ürününü tercih edebilirsiniz. Doğal yağlardan oluştuğundan hızlı emilir ve yapışkanlık hissi bırakmaz. Banyo esnasında ya da yatmadan önce kullanacağınız bu ürün, hoş kokusuyla da dikkat çeker. GDO, koruyucu ve paraben gibi maddeler içermediği için sağlığınıza zarar vermez.  

8. Mustela Maternite Stretch Marks Prevention Çatlak Yağı  

mustela çatlak yağı

Çatlak ve selülit oluşumunda sadece kremler kullanılmaz. İsteğe bağlı olarak bu amaca uygun üretilen yağ ürünlerini de deneyebilirsiniz. Organik kökenli içeriklere sahip olan Mustela Maternite Stretch Marks Prevention markasının sunduğu çatlak yağı bunlardan bir tanesidir. Hamilelik sürecinde ya da sonrasında etkili faydalarını gözler önüne serer.  

Gebelik, vücut için önemli bir değişikliktir. Bu dönemde cilt sağlığınızı ihmal etmemelisiniz. Mustela’nın sık sık tercih edilen çatlak yağı sayesinde riskleri en aza indirebilirsiniz. Esneklik kazandıran formülasyonuyla hızlı onarım sağlar ve ışıltılı bir görünüm kazandırır.  

Dikkat !

Doğum sonrası çatlaklar için hazırladığımız “Doğum Sonrası Çatlak Kremi Önerileri” isimli içeriğimiz de ilginizi çekebilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir