Cilt Bakım, Genel

Diz Kararmaları İçin Krem Tavsiyeleri

Diz Kararmaları İçin Krem tavsiyeleri

Dış görünüş neredeyse herkes için oldukça önemlidir. İnsanlar, bilhassa ciltlerinde meydana gelen bir sorundan fazlasıyla etkilenebilirler. Diz kararmaları da rahatsızlık uyandırabilen durumların arasında yer alır. Bu problemden muzdarip olanların çözüm arayışında oldukları da aşikardır. Diz kararmaları için krem seçenekleri sayesinde soruna ivedilikle çare bulunur. 

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Dizin kararmasına neden olan etmenler arasında; hormon değişimleri, hamilelik, ilaçların yan etkileri ve zararlı güneş ışınları yer alır. Bunun yanı sıra, yağ dokusunun azalması, melanin isimli pigmentin normalden fazla çalışması da bu sorunu ortaya çıkarır. Bu noktada diz kararmaları için krem tavsiyeleri almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İçeriğimizden konuyla ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

1. Sante Plus Genital ve Koltuk Altı Renk Açıcı Krem

Cildinin doğal tonunu eşitlemek isteyenlere hitap eden bir üründür. İlk kullanımla beraber etkisini göstermeye başlar. Tendeki ton eşitliğini kısa sürede sağlar. Sadece on beş gün içerisinde istenilen sonucu ortaya çıkarır. Koltuk altı ve bikini bölgesindeki renk eşitsizliklerine de son verir. Ayrıca, yüzdeki lekeli kısımlara da etki eder. 

Sante Plus’un bu ürünü, doğal içeriğiyle farkını ortaya koyar. Bitkisel özü sayesinde de ne kadar güvenilir bir opsiyon olduğunu gösterir. Takdir edersiniz ki, gebelik dönemi kadınlar için zor geçer. Doğum sonrası ciltte farklı lekeler ortaya çıkabilir. Bu krem, söz konusu sorunların ortadan kaldırılması için kullanılabilir. Sivilce kaynaklı lekelerin yanı sıra özel bölgelerdeki kararmaların giderilmesi adına da bu ürün tercih edilebilir. Ayrıca, güneş ışınlarına veya yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarına da iyi gelen bir üründür. Sahip olduğu diğer özellikler şu şekilde özetlenebilir:

 • Bilhassa koltuk altı ve özel bölge kararması için tasarlanmıştır. 
 • Yağda çözünen C vitamini içeriğine sahiptir. Bu sayede, cildi en iyi şekilde onarır ve beyazlatır. 
 • Ürünü kullandıktan sonra bölgeyi temizlemeye gerek kalmaz. 

Tüketiciler, olumlu sonuç almak adına bu kremi düzenli bir şekilde kullanmalıdırlar.

Sante Plus Genital ve Koltuk Altı Beyazlatıcı Kreme ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

2. Lunavus Diz Kapakları ve Bikini Bölgesi İçin Beyazlatıcı Krem

Lunavus Diz Kapakları ve Bikini Bölgesi İçin Beyazlatıcı Krem

Diz kararmaları için krem arayanlara hitap eden ürünler arasındadır. İçeriğinde; Chia yağı, Niacinamide, Alfa Arbutin ve bitki ekstraktları vardır. Kremin sahip olduğu diğer özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Diz kapakları ve bikini bölgesi için kullanılabilir. 
 • Ciltte meydana gelen renk farklılıklarını eşitleyen bir üründür. 
 • Tene ihtiyaç duyduğu aydınlanmayı kazandırır. 
 • Her cildin bakım ihtiyacı vardır. Bu krem, içeriğindeki buğday yağı ve meyan kökü ile dikkat çeker. Beyazlatmasının yanı sıra hassas bakım ihtiyacını da karşılar. 
 • Uzmanlar, akşamları bir miktar su ile köpürtülerek kullanılmasını ve iki üç dakika beklenerek uygulanmasını söylerler. 

Ürün, fiyat performans kriteri bakımından başarılıdır. Dolayısıyla en iyi diz kararmaları için krem önerileri listesindeki yerini almıştır.

3. Reshel Koltuk Altı Diz Dirsek Genital Bölge Beyazlatıcı Krem

Diz, dirsek ve genital bölgedeki kararmalardan şikayet edenlerin ihtiyacı olan bir üründür. Genel olarak, aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Cildi tahriş etmesi veya yakması söz konusu değildir. 
 • Kararmaları cilt renk tonuna eşitlemeyi başarır. 
 • Son derece başarılı bir formülü vardır. Etkisini ilk kullanımdan itibaren gösterir. 
 • Lazer, jilet ve ağda sonucu ortaya çıkan kararmaları ortadan kaldırmak adına kullanılabilir. 

Ürün, uyandıktan hemen sonra ve yatmadan önce olmak üzere iki defa kullanılmalıdır. Sorunlu bölgeye birkaç damla şeklinde uygulanması tavsiye edilir. Sürüldüğü bölgenin durulanmasına gerek duyulmaz. Reshel Koltuk Altı Diz Dirsek Genital Bölge Beyazlatıcı Krem, formülü sayesinde cildin aydınlanmasını ve beyazlatılmasını mümkün kılar. 

4. Pigmentbio Sensitive Areas Beyazlatıcı Krem

Pigmentbio Sensitive Areas Beyazlatıcı Krem

Diz kararmaları için krem denildiği zaman akla ilk gelenlerden birisi de bu ürün! Hassas ve özel bölgelerde meydana gelen koyulaşmaların azaltılmasını sağlayan losyon, harika içeriğiyle dikkat çeker. Ürünün özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Eklem bölgelerindeki kararma sorununu ortadan kaldırır. 
 • Cildi aydınlatır. 
 • Renk tonunu eşitler. 
 • Nemlendirici ve yatıştırıcı özelliği mevcuttur. 
 • Bazı insanların cildinde hassasiyet sebebiyle kızarıklık oluşur. Bu ürün, söz konusu sorunu da ortadan kaldırır. 
 • Cildi yatıştıran ve leke oluşumunu önleyen bir üründür. Yüze doğal ışıltısını geri kazandırmayı başarır. 

Dermatologlar tarafından tavsiye edilen ürün etkisini en kısa süre içerisinde gösterir. Eğer faydalarından maksimum verim almak istiyorsanız düzenli şekilde kullanmanız gerekir. 

5. Sinoz Beyazlatıcı Krem

En popüler beyazlatıcı kremler arasında yer alır. Ürün hakkındaki kullanıcı yorumlarının neredeyse tamamı olumludur. Koltuk altı, bikini bölgesi, diz ve dirseklerdeki ton eşitsizliklerini ortadan kaldıran bir seçenektir. Bunun yanı sıra, zararlı güneş ışınları dolayısıyla ortaya çıkan eller ve kollardaki lekelere de çözüm bulur. Ürünün özellikleri şu şekilde özetlenebilir:

 • Sinoz beyazlatıcı krem E vitamini içeriğiyle ilgi toplar. Bu özelliği, cildin iç ve dış katmanını besleyerek ona capcanlı bir görünüm kazandırır. 
 • Kremin formülündeki çay ağacı yağı, antibakteriyel özelliğe sahiptir. Tenin hem sağlıklı hem de pürüzsüz bir görünüm kazanmasını mümkün kılar. 
 • Hindistan cevizi yağı, cildi nemlendirir ve besler. Kozmetik sektöründe sıklıkla kendisine yer bulur. Deri bariyerinin onarılmasını destekler. 

Sinoz beyazlatıcı ürün, cilde gün içerisinde bir defa uygulanmalıdır. Bilhassa ton eşitsizliğinin olduğu bölgelere dairesel hareketlerle masaj yapılarak sürülmesi gerekir. 

6. For You Gold Kararma Karşıtı Krem

For You Gold Kararma Karşıtı Krem

Popüler beyazlatıcı kozmetik ürünleri arasındadır. Özellikle de lazer epilasyon sonrası meydana gelen kararmaları ortadan kaldırır. Dirsek, diz, koltuk altı ve genital bölge için kullanılabilir. İçeriğinde bulunan özel ekstraktlarla cilt tonunu eşitler. Kalıcı etki isteyenlerin en az bir kutu ürünü düzenli şekilde kullanarak tüketmeleri gereklidir. 

7. Luis Bien Cilt Beyazlatıcı Krem

Çok daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmak isteyenler için ideal bir üründür. Renk tonu eşitsizliğini ortadan kaldırır, kararmalarını önler. Dirsek, diz kapakları ve koltuk altı gibi kararmaya müsait olan bölgeler için kullanılabilir. Bir günde en fazla iki kere uygulanması tavsiye edilir.

8. HerbaDerm Renk Açıcı Leke Kremi

HerbaDerm Renk Açıcı Leke Kremi

Koyu lekeleri ve renk düzensizliklerini ortadan kaldırmak isteyenler tarafından tercih edilebilir. Bölgesel karartılar üzerinde etkili olur. Yaşlılık, güneş ve cilt lekelerinden şikayet edenler için de harika bir üründür. C ve E vitamini, Niacinamide, Licorice ve Shea Butter gibi etkinliği kanıtlanmış maddeleri bünyesinde bulundurur. 

9. W-Lab Kozmetik Renk Açıcı Krem

Kalitesi ve bütçe dostu fiyatlıyla dikkat çeker, eşit bir cilt tonu vadeder. Leke ve kararmaları en kısa sürede ortadan kaldırır. Cildi nemlendirir ve yeniler. Bu sayede, kişinin çok daha genç gözükmesini mümkün kılar. Aydınlık bir ten görünümü kazandıran ürünün antioksidan özelliği vardır. 

10. Gaia London Aydınlatıcı Etkili Leke Açıcı Krem

Gaia London Aydınlatıcı Etkili Leke Açıcı Krem

Zengin içeriği sayesinde fark yaratan ürün cilt tonundaki eşitsizlikleri giderir. Vücudun her bölgesi için uygundur. İçeriğinde bulunan pentavitin tenin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlar.  Vücudun sorunlu olan bölgesine dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanması tavsiye edilir. 

Cilt Problemleri İçin Krem Kullanımı

Farklı etkenlerden dolayı ciltte leke oluşumu meydana gelebilir. Bu sorunların üstesinden gelebilmek içinse bakım ürünlerine ihtiyaç duyulur. Leke karşıtı opsiyonlar, her yaştan insan tarafından kullanılan kurtarıcı nitelikteki seçeneklerdir. En iyi sonuçların yakalanması için düzenli olarak kullanılmaları şarttır. Akne izleri, koyu lekeler, yaşlılık ve zararlı güneş ışınları dolayısıyla ortaya çıkan izler, söz konusu kremler sayesinde ortadan kaldırılırlar. Bu amaç için üretilen birçok opsiyon estetik açıdan sorun yaratan cilt sorunlarını kısa süre içerisinde yok eder. 

Bahsedilen türdeki bakım losyonları, tahmin edebileceğiniz üzere kozmetik ürünlerdir. Leke oluşumunun ana nedenini tespit etmeleri ve 3-5 gün içerisinde kalıcı olarak tamamen ortadan kaldırmaları söz konusu değildir. Çok ciddi cilt sorunlarıyşa karşı karşıya olanların vakit kaybetmeden bir dermatoloğa başvurmaları gereklidir. Böylece daha sağlıklı bir görünüme kavuşma yolculuğundaki en etkili adım atılmış olur. Ayrıca, içeriğimizde bahsi geçen tüm ürünler de doktorların tavsiyeleri eşliğinde kullanıldıklarında daha güvenilir bir bakım rutini elde edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir