Cilt Bakım

En İyi Leke Kremi Önerileri

en iyi leke kremi önerileri

Leke; melanin pigmentinin çeşitli nedenlerden ötürü ciltte birikmesidir. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalma, doğuştan gelen genetik rahatsızlıklar, kullanılan hormonal ilaçlar ve kimyasal maddelerin etkileri sonucunda ortaya çıkabilir. Genellikle kahverengi ve siyah renklerde oluşan cilt problemleridir. Birçok kişi için olumsuz bir durum olarak karşılanır. Cilt bariyerinin bozulmasına neden olan bu durumu engellemek için en iyi leke kremi önerileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lekeli cilde sahip olanlar veya oluşmaması için erkenden önlem almak isteyen bireyler çeşitli araştırmalar yaparlar. Özellikle kadınlar için büyük bir problem haline gelen bu durumu engellemek için beslenmeden uyku düzenine kadar birçok noktaya dikkat edilmelidir. Ayrıca uzmanlar tarafından üretilen ve farklı formlarda bulunan leke kremleri kullanılmalıdır. Cilt yapınıza uygun ve içeriği kaliteli olan ürünler seçebilmek içinse detaylı araştırmalar yapmalısınız.

Ciltte görülen lekelenmelerin asıl sebebini bulduktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı leke giderici kremler kullanarak sorunu en az seviyeye indirebilirsiniz. Ürünleri düzenli ve doğru bir şekilde uygulayarak oluşan lekelerin azaldığını, zamanla cilt tonunun eşitlendiğini görmek mümkündür. Bu kapsamdaki en iyi 10 leke kremini sizler için derledik.

İçindekiler Tablosu

1. Sante Plus Leke Kremi

En etkili seçeneklerden biri olan Sante Plus leke kremi, içeriğindeki bitkisel ürünlerle cildi onarır. Koyulaşan bölgeleri iyileştirerek tekrardan oluşmalarını engeller. Leke miktarını en az seviyeye indiren bu ürünün diğer özellikleri şu şekildedir:

  • Genişleyen gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. 
  • Göz altında oluşan torbaların oluşmasını önler. 
  • Koyu halkaların rengini açarak daha aydınlık bir yüz oluşmasına yardımcı olur.
  • Kuru ciltleri nemlendirir. Yağlı ciltlerin de içerisindeki hyaluronic asit sayesinde nem dengesini korur.

Cilt tonunuzu eşitleyerek daha sağlıklı ve ışıltılı görünüm sergileyen Sante plus leke kreminin gündüz vakitlerinde kullanımı daha uygundur. Lekeli yerin temiz ve kuru olmasına özen göstererek oval ve yumuşak hareketlerle sürülmesi gerekir. Oluşan farkları görmek içinse düzenli bir şekilde kullanılmalıdır.

2. Nivea Luminous 630 Leke Giderici Yüz Kremi

Nivea’nın ürettiği luminous 630 leke giderici yüz kremi, erken yaşlanmayı önler. Koyu leke görünümünü ilk günden itibaren azaltarak zamanla kaybolmasını sağlar. İçerisinde bulunan iyileştirici etkenlerden dolayı en iyi leke giderici kremler arasında bulunur. Özellikle güneş ışınlarından oluşan lekelerle beraber erken yaşlanmaya karşı savaşır, cildi nemlendirerek pürüzsüz bir hale getirir.

Hyaluronik asit, E vitamini ve UVA/UVB bileşenleriyle zenginleştirilen krem extra koruma sağlar. Oldukça hafif bir yapıya sahip olduğundan hassas tenleri olan kişilerin kullanımı için de uygundur. Formülünde bulunan bileşenlere yönelik herhangi bir alerjiniz yoksa kızarma veya tahriş gibi sorunlara neden olmaz. Her sabah temiz cilde serumla birlikte uygulayarak cilt tonunu 2 kat daha fazla eşitlemek mümkündür. Gün içerisinde bir kez sabah ve bir kez de akşam olmak üzere 2 kez lekelerinizin üzerine sürerek koruma sağlayabilirsiniz.

3. W-Lab Kozmetik W-Lab Beyazlatıcı Krem

W-Lab Beyazlatıcı Krem

W-lab kozmetik ürünleri içerisinde yer alan beyazlatıcı ürün en iyi leke giderici krem önerileri içerisinde bulunur. Kına ve meyan kökü sayesinde oluşan kararmaları ve lekeleri yok eder. Ten rengini açma özelliği de olan bu ürün antioksidan olması nedeniyle ön sıralarda bulunur. Cildin nemli kalmasını sağlayarak daha ışıltılı bir görünüme kavuşturur.

Leke giderici ve beyazlatıcı kremi temiz cildinize uyumadan önce uygulamalısınız. Sabah uyandığınızdaysa yüzünüzü ılık suyla duruladıktan sonra uygulanacak bölgeyi kurutarak sürebilirsiniz. Sadece yüzünüzde değil tüm vücudunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu ürün sonrası güneş kremi sürmeyi de ihmal etmeyiniz.

4. Cerazone skin & Healthcare Leke Kremi

Cerazone skin & healthcare, koyu lekelerin görünümünü azaltarak daha aydınlık bir cilt görünümü kazandırma noktasında oldukça etkilidir. Aynı zamanda ilerleyen yaşlarda oluşabilecek lekeleri engeller. Cildi pürüzsüzleştirir ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmaya katkı sağlar. 

İçerisinde bulunan Alfa Arbutin ve laktik asit sayesinde önceden kalan lekeleri kısa zamanda gidermeye yardımcı olur. Yenilerinin oluşmaması için savaşır. Bu ürün suya ya da tere karşı dayanıklıdır. Yağlı ve yapışkan bir his bırakmaz. Sabah ve akşam uyumadan önce tüm yüzünüze hafif bir masajla uygulayabilirsiniz.

5. Piu Cosmetic Leke Giderici ve Akne Karşıtı Yüz ve Vücut Kremi

piu cosmetic leke giderici

Piu Cosmetic leke ve akne karşıtı cilt aydınlatıcı krem, akneye eğilimli ciltlerde yağ ve nem oranını dengeleyerek lekelerin oluşmasına karşı bakım yapar. Sivilce ve siyah noktalarla mücadele eder. Sebum oranını düzenleyerek cildin yağlı görünmesini engeller. Vücudunuzda ya da yüzünüzde sivilce ve komedon sorunları yaşıyorsanız bu etkili krem sayesinde daha berrak bir tene sahip olabilirsiniz.

Kirlerden arındırılmış cildinize günde iki defadan daha fazla olmayacak şekilde yukarı yönlü hareketlerle sakince masaj yaparak kullanmak gerekir. Göz altı ve çevresine uygulamamaya özen gösterdikten sonra rahatlıkla sürebilirsiniz. Lekenin yanı sıra sivilcelerin de oluşumunu engelleyebilirsiniz.  

6. Inside Out Everyday Leke ve Yaşlanma Karşıtı Hücre Yenileyici Günlük Krem

Leke ve yaşlanma karşıtı etkisiyle hücre yenileyici günlük krem olan Insıde Out Everyday ürününün içeriğinde peptide-versillin bulunur. Bu madde cildin sıkılaşmasını sağlayarak daha gergin görünmesine yardımcı olur. Leke giderici krem opsiyonunun diğer özellikleri şunlardır:

  • Niacinamide maddesiyle gözenekleri küçülterek lekelerin oluşmasına engel olur. 
  • Derinlemesine nemlendirir ve cilt katmanlarının güçlenmesinde rol oynar.
  • Hyaluronic asit sayesinde bıraktığı nem ciltte daha fazla kalır. 
  • Resveratrol ile kırışıklıkları önler. 

İçeriğinde yer alan antioksidan sayesinde en etkili leke kremi önerileri listesinde bulunur. Temizlenen cilde göz çevresine temas etmeyecek şekilde uygulanabilir.

7. Gaia London Beyazlatıcı Leke Karşıtı Bakım Kremi

Gaia London’un beyazlatıcı en etkili leke karşıtı bakım kremi, içerisinde bulunan arbutin ve hyaluronic asit sayesinde cilt tonunu eşitlemeye ve dengelemeye yardımcı olur. Pentavitin adlı hidrasyon aktifiyle cildin yeteri kadar nemlenmesini sağlar. Tüm vücudunuza hafif hareketlerle sabah ve akşam uygulama yapmak koşuluyla 4 hafta boyunca kullandığınız takdirde en etkili sonuca ulaşabilirsiniz.

8. Lancome Renergié Multi-Lift Ultra Krem

lancome renergié multi-lift ultra krem

Lancome Renergie Multi Lift Ultra krem, keten özü ile zenginleştirilmiştir ve yaşlanma karşıtı etkisiyle ön plana çıkar. Kırışıklıkları, koyu lekeleri gözle görülebilir şekilde azaltır, cildinizin esnekliğini artırır. Hızlı emilim sağlayarak yağlı bir his bırakmaz. Aynı zamanda cildi dolgun bir görünüme kavuşturur. Işıltılı, canlı ve gergin hissedilen bir cilt bariyerinin oluşmasına yardım eder. Bu krem sayesinde cilt tonunuz eşit görünür. Günde 2 kez yüz, boyun ve dekolte bölgesine çene hattından başlayarak yukarıya doğru uygulamak gerekir.

9. Kiehl’s Clearly Corrective Brightening & Smoothing Moisture Treatment

Kiehl’s’ın çok sevilen kremi cilt dokusunun iyileşmesine yardımcı olduğu kanıtlanan bir güzellik ürünüdür. Hasar almış yüzeyleri yatıştırır, nem ihtiyacını karşılar. Cilt bariyerine destek vererek kısa zamanda yenileme sağlar. En iyi leke kremleri içerisinde bulunan bu ürünü, gece ve gündüz birer kez olmak üzere gün içerisinde toplam 2 kez uygulanmalıdır. 

İçeriğinde hidroksi asitlerin bulunduğu Kiehl’s Clearly kremi kullanan bireylerde güneşe karşı hassasiyet artar. Bu nedenle mutlaka güneş koruyucu ürünlerle birlikte kullanmak gerekir.

10. La Roche-Posay Cicaplast Baume B5+ Krem

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5+ Krem

Cilt hasarının onarılmasında kullanılan La Roche-Posay Cicaplast Baume B5+ Krem; tahriş olan, zarar gören ve yıpranan dokunun iyileştirilmesi adına tercih edilir. Sivilcelerin veya herhangi bir yara izinin görüntüsünü zamanla azaltmak için kullanılır. Kuruyan dokuyu nemlendirerek tekrardan canlanmasına yardımcı olur. Bebeklerde oluşan pişikler ve kaşınan bölgedeki kızarıklığı yok etmek için de tercih edilir. Göz çevrenize temas etmeyecek şekilde tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz.

 

Dİkkat!

Güzellik, her yaşta çok değerlidir. “60 Yaş Üstü Kırışıklık Kremleri” isimli içeriğimiz de dikkatinizi çekebilir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir