Cilt Bakım

Beyaz Çatlaklar için Krem İşe Yarar mı?

beyaz çatlaklar için krem

Cildin elastikiyet düzeyi azaldığında beyaz çatlaklar oluşur. Genellikle hızlı kilo alıp verme veya hamilelik kaynaklıdır. Deri alt tabakasının hızlı bir şekilde gerilmesi sonucunda kendini gösterirler. Bu noktada beyaz çatlaklar için krem kullanmak cildin ihtiyacı olan nemi geri kazandırarak esnekliği arttırmaya destek olur. Doğal bitkisel özlerle formüle edilen Hayderma ürünleri bu anlamda öne çıkarlar. Besleyici içerikleri sayesinde onarıcı görev görürler. Düzenli ve uzun süreli kullanımda çatlak görünümünü önledikleri görebilir. Diğer krem önerileri ise aşağıda listelenmiştir. 

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

1. Sante Plus Çatlak Kremi

sante plus çatlak kremi

Vücudun farklı bölgelerinde çeşitli etkenlere bağlı olarak deformasyonlar oluşması gözlemlenen bir durumdur. Gebelik, hormonal değişimler ve hızlı kilo alıp verme bu konu üzerinde etkilidir. Daha çok kalça, bel, bacak, karın ve kollarda görülen çatlaklar, zamanla derinleşir.  

Sante Plus deri çatlağı kremi, içeriğindeki bitkisel özlerle cildi besleyerek onarır. Daha doğal ve sıkılaşmış bir görüntüye ulaşmaya destek olur. Düzenli aralıklarla uygulanması etki etme sürecinin hızlı ilerlemesi için önemlidir.

2. New Tweet Yağ Yakıcı Selülit ve Çatlak Giderici Krem

İnceltici ve sıkılaştırıcı etkiye sahip yağ yakıcı krem, içeriğinde yer alan özel bileşenlerle cilt yüzeyini pürüzsüzleştirmeye destek olur. Kolay uygulanabilir yapısı hızlı emilim ve pratik kullanım sunar. Uzun vadede selülit görünümünü azaltan formülü, etkili sonuç almanızı sağlar. 

Spor ve kardiyo öncesi sürülmesi önerilen New Tweet, egzersiz performansını artırır. Cilde masaj yaparak uygulanması kremin etken maddelerinin emilmesinde ve etkisinin maksimum düzeyde olmasında etkilidir. Uygulandıktan sonra birkaç dakika beklemek gerekir. Bu sayede yağ hücrelerini parçalar ve metabolizma hızını destekler.

3. The Touch By Seda Altın Selülit Kremi

the touch by seda altın selülit kremi

The Touch By Seda Altın selülit kremi, içeriğindeki özel bileşenlerle etkili bir formüle sahiptir. Paraben, SLS, SLES, gluten ve parafin içermeyen ürün vegan niteliktedir. Hafif dokusuyla tende ağırlık yapmaz. Kan dolaşımını artırarak cilt dokusunu onarır. İçeriğindeki aktif maddeler, selülit bölgelerine etkili şekilde nüfuz eder.

İstenilen alana bir miktar ürün sürüp dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanır. Görüntüsünden rahatsız olunan tüm selülitli yüzeylere sürülebilir.  Hamile ve emziren annelerin kullanımında da herhangi bir sorun yoktur. Günde 2 kez uygulanması önerilir. Düzenli şekilde kullanıldığı zaman etkileri gözle görülebilir hale gelir.

4. Momwell Organik Çatlak Kaşıntı Önleyici Krem

Çatlak kaşıntı önleyici kremin formülünde kahverengi deniz yosunu yer alır. Bunun yanı sıra ince boncuklu mercan otu ekstresi de bulunur. Bu sayede hücre yenilenmesini destekler. Yeşil ceviz özünden dolayı yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir. Shea butter, ayçekirdeği, jojoba, aloe vera ve avokado ile cildi beslerken, derinlemesine nemlendirir. Hamilelik sürecinde sürüldüğünde ise ciltte oluşabilecek çatlakları önler.

5. ORNATE Çatlak Önleyici Nemlendirici Bitkisel Bakım Kremi

ornate çatlak önleyici nemlendirici bitkisel bakım kremi

Cilt sağlığını korumak için doğal ve bitkisel bileşenlerle nem dengesini korur. Kuruluğu önleyen krem, derinin kaybetmiş olduğu esnekliği geri kazandırır. Özellikle hızlı kilo alıp verme veya hamilelik süreçlerinde ortaya çıkan çatlak görüntüsünü ortadan kaldırma noktasında rol oynar. Kolay sürülebilir dokusuyla hızla emilir, yağlı his bırakmaz. Güvenilir ve doğal formülü hassas ciltlerin kullanımına uygundur. Düzenli kullanımda daha sağlıklı bir görünüm vadeder. Pürüzsüzleştirici etkisi yumuşak bir tene sahip olmanızı sağlar. Canlı ve parlak görünümünü destekleyerek etkili bir çözüm sunar.

6. Pregnacare Original Çatlak Kremi

Cildin doğal savunmasını harekete geçiren ürün, vücudu koruyarak daha sıkı hale getirir. Doğum sonrası oluşan çatlaklarda gözle görülür düzelme sağlar. Aloe Vera yaprakları özü sayesinde istenmeyen görünümü ortadan kaldırır, cildin hızlı sürede eski haline dönmesine etki eder. Düzenli kullanımda tenin hem yumuşak hem de pürüzsüz kalmasına destek olur. 

Birçok kişinin tercihi olan bu ürün, çuha çiçeği özütünde yer alan gama linoleik asit bileşeniyle elastikiyeti korur. Yatıştırıcı lavanta ve narenciye kokularına sahip olması sayesinde de hücreleri yeniler. Özündeki E vitamini vücudu nemlendirerek, cilt bariyerini destekler. Aynısefa ekstresi, C vitamini ve antioksidan içeriğiyle antiinflamatuar özellik gösterir.

7. Womm Çatlak Önleyici Ve Sıkılaştırıcı Krem

womm çatlak önleyici ve sıkılaştırıcı krem

Womm çatlak önleyici ve sıkılaştırıcı krem içeriğinde; E vitamini, fitosteroller, squalen, teobromin ve kafein bulunur. Yoğun nem etkisi sunarak cilde derinlemesine nüfuz eder. Formülünde yer alan kolajen sayesinde çatlak oluşumuna meyilli bölgelerde hızlı etki gösterir. Cildinizi yeniden yapılandırıp onararak pürüzsüz bir doku kazanmasına yardımcı olur. 

Yaygın olarak tercih edilen ürün vitamin ve mineral yönünden zengindir. Güçlü antioksidan içerikli olmasıyla kolajen üretimini destekler. Ayrıca hipertrofik skarların yoğunluğunu azaltmak için kullanılabilen anti-sklerozan özelliğe sahiptir.

8. Sinoz Çatlak Kremi

En etkili çatlak kremi, yapısal hasarı önler ve elastikiyeti artırır. Hücre rejenerasyonu sağlayarak deri dokusunu yeniler. Yoğun olmayan hafif yapısı sayesinde cilt tarafından hızla emilir. Kuruluk problemine gidermeye de destek olur. 

Sinoz’un kremi içeriğindeki aktif bileşenlerle vücudu derinlemesine besleyerek nemlendirir. Günde 2 veya 3 kez temizlenmiş ve kurulanmış bölgeye masaj yaparak uygulanması önerilir. Sağlıklı ve sıkı bir görünüme ulaşmak için düzenli olarak kullanılması önemlidir.

Dikkat !

İhtiyacınıza yönelik ürünleri bulabileceğiniz “En İyi Çatlak Kremleri” isimli içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir