Genel

Kırışıklık Önleyici Krem Ürünleri

Kırışıklık önleyici krem ürünleri

Yaş ilerledikçe vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan derin çizgiler, genellikle kırışıklık olarak adlandırılırlar. İnsanların çoğu bu durumdan kaçınıp, genç görünmek isterler. Yaşlanmak kaçınılmaz bir şey olsa da ciltteki izleriyle başa çıkmak kişinin kontrolünde olan bir durumdur. Kırışık önleyici krem türleri, bu konuda etkili sonuçlar sağlayabilen ürünler arasında yer alırlar.

Cilt tipine uygun, doğru ürünlerin kullanılması kırışıklıkları engelleyebilir. Böylece daha pürüzsüz ve genç bir görüntüye ulaşmak mümkün hale gelir. Yaşlanma izlerini hafifletmeyi ve cildin daha iyi bir hal alabilmesini destekleyen birçok ürün mevcuttur. Bunlar genellikle özel formüllerle üretilirler ve düzenli kullanıldıkları taktirde kırışıklıkları önlemeye yardımcı olabilirler.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Bu yazımızda, ciltteki kırışıklıkları önlemek için önerilen en etkili kırışıklık kremi çeşitlerini ve faydalarını ele alacağız. Cilt tipine uygun ürünü seçmek ve düzenli kullanmak, kırışıklıkların en büyük düşmanıdır. Sizler de önerdiğimiz kremlerden kullanarak, yaşlanma belirtileriyle savaşabilirsiniz.

1. Diadermine Lift + Botology Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi

Diadermine Lift + Botology Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi

Diadermine’in ürettiği Lift + Botology kremi, içeriğindeki bitkisel aktifler ve hyaluron sayesinde kırışıklığı gözle görülür derecede azaltır. Dolayısıyla bu tarz sorunlar yaşayanlar için önerilmektedir. Özel formüle sahip kırışıklık önleyici ürün, cildi derinlemesine besler, gece boyu tazelenme sağlar. Gece kremi, cildin yenilenme sürecine destek olduğu için sabahları yenilenmiş ve canlı bir görünüm oluşmasına yardımcı olur.

Diadermine’in laboratuvarlarında çeşitli testlerle ürettiği krem, cildi sıkılaştırmayı vadeder. Ayrıca kırışıklıklara karşı etkili bir mücadele verir. Cilt tarafından kolayca emilen yapısıyla; pürüzleri azaltır ve tenin olduğundan daha genç durmasını sağlar. 20 yaş ve üzeri kullanıcılar için uygun olan krem, cildi yoğun şekilde nemlendirir.

2. Botolifting Kırışıklık Botoks Kremi

Belli bir yaştan sonra insan vücudunda birçok değişim meydana gelir. Örneğin; kollajen üretimi, hücre yenilenmesi ve yağ üretimi gittikçe azalır. Böylece cildin nem seviyesinde ve elastikiyetinde düşüş yaşanır. Tüm bunların sonucunda göz kenarları, dudak çevresi, alın, boyun ve çene altı gibi bölgelerde kırışıklıklar meydana gelir. Botolifting kırışıklık botoks kremiyse özel formülü sayesinde bu konuda destek sağlar.

İçeriğindeki hyaluronik asit, kremin vücudun birçok farklı bölgesinde kullanılabilmesine olanak tanır. Ayrıca bitkisel aktif formülüyle ciltte yaşanan sorunları ve eksiklikleri büyük oranda giderir. Böylece daha sağlıklı ve parlak görünüm kazanılır. Botolifting kırışıklık botoks kremini uyumadan önce temiz cilde masaj yapar gibi uygulayarak daha etkili, net sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sante Plus Boto lifting Kırışıklık Karşıtı Krem’e ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

3. Nivea Luminous 630 Leke Karşıtı Yüz Bakım Kremi

Nivea Luminous yüz kremi, kırışıklık konusunda etkili olan ürünler arasında yer alırlar. Cilt bakımında yenilikler sağlayan formülüyle birçok sorunu en aza indirger. 4 hafta boyunca kullanılması önerilen krem, gözle görülebilir sonuçlar sunar. Ayrıca her cilt tipine uygundur.

Gece yatmadan önce yüz, boyun ve dekolte bölgesinde kullanılabilen bakım kremi, içerdiği Hyaluronik Asit sayesinde cildin canlanmasına ve güçlenmesine yardımcı olur. Dermatolojik olarak onaylanan Nivea Luminous 630’un cilde nazik bir şekilde uygulanması önerilir. Günlük kullanımda bile oldukça etkili olan ürün, ton eşitsizliklerini giderir.

4. Bepanthol Derma Yoğun Nemlendirici Gece Bakım Kremi

Bepanthol Derma Yoğun Nemlendirici Gece Bakım Kremi

Bepanthol Derma yoğun nemlendirici gece kremi, cilt bakımı uzmanlarının onayladığı bileşenlerle üretilmiştir. Başarılı yapısı sayesinde size anında rahatlama sunar. Ayrıca sağladığı uzun süreli etkiyle cildinizi nemlendirir, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. İçeriğinde yer alan bileşenler; cildi destekler, lipid bariyerlerini güçlendirir. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Provitamin B5
  • İzopropil izostearat
  • Shea yağı
  • Argan yağı
  • Niacinamide
  • Gliserin

Nemlendirici kremi, günde en fazla 4 kere uygulamanız önerilir. Ayrıca gözle direkt temasından kaçınılması gerekir. Her sabah canlanmış ve ışıltılı görünen, günden güne daha eşit tona sahip bir cilde kavuşmanızı sağlar.

5. L'Oreal Paris Yaş Uzmanı Kırışıklık Kremi

L’Oréal Paris’in kremi, 30’lu yaşların başında beliren ilk izlerle mücadele etmeniz açısından etkili olan bir üründür. Cildinizi nemlendirir ve aynı zamanda esnekliğini de artırır. Kremin içeriğindeki kolajen biyosferi ve opuntia çiçeği özü, 24 saat boyunca canlandırırken, yaşlanmaya karşı da koruma sağlar.

Kullanımı oldukça basittir. Temizlenmiş cilde, dairesel hareketlerle rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklara karşı oldukça etkilidir. 30’lu yaşlardan itibaren kullanılması önerilen krem, cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı ve genç görünümü korumak için özel olarak üretilmiştir.

6. Sinoz Yenileyici Besleyici Gece Bakım Kremi

Sinoz Yenileyici Besleyici Gece Bakım Kremi

Sinoz’un yenileyici ve besleyici özelliklere sahip gece kremini de birçok kişi severek kullanmaktadır. İçeriğinde yer alan Hyaluronik Asit, cildin ihtiyaç duyduğu nem oranını uzun süreli sağlayarak, kırışıklığı azaltır. Aynı zamanda, cildi sıkılaştırmaya da yardımcı olur.

Formülündeki Shea yağı ve Panthenol cildi yumuşatırken, yoğun yağ desteği de sunar. Düzenli kullanımla birlikte, sadece kuru tenler için değil aynı zamanda yağlı ciltler için de ideal bir bakım ürünü olarak önerilir. Dermatolojik olarak onaylanan ürün, temizlenmiş bölgeye dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanmalıdır. Cilde tam etki etmesi içinse emilene kadar beklenmesi tavsiye edilir.

7. MAXCLINIC Yorgun Ciltler Yaşlanma Karşıtı Kremi

Yorgun ciltler için özel olarak tasarlanan MAXCLINIC yaşlanma karşıtı gece kremi, kırışıklık önleyiciden fazlasıdır. Özel formülünde yer alan melatonin lipozomları ve adenozin, etkili bakım sağlar. Böylece cildin pürüzsüz ve parlak görünmesine destek olur. Yüksek konsantre içeriği, ihtiyaç duyulan vitamin ve minerallerle daha sağlıklı görünüm kazanmaya olanak tanır.

Papatya, lavanta, çuha ve passiflora gibi bitki özleriyle zenginleştirilen yapısı, günlük stresten kaynaklanan cilt yorgunluğunu azaltır, direnci arttırır. Bu sayede, her sabah taze ve canlı bir tenle uyanabilirsiniz. Kullanımı oldukça basittir. Yatmadan önce gece bakım rutininize ekleyebilir, cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz

8. Dermoskin Acgun Gece Kremi

Sinoz Yenileyici Besleyici Gece Bakım Kremi

Demoskin Acgun gece kremi, sivilceli ve yağlı ciltler için özel olarak tasarlanmıştır. İçeriğindeki multifruit asit, suda çözünebilen ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur. Etkili formülü, cildi hassas bir şekilde soyar ve siyah noktaların, sivilcelerin oluşumunu önler. Aynı zamanda kolajen sentezini de artırır. Bu sayede ince kırışıklıklar, yüzeysel sivilce izleri ve güneş lekeleri gibi çeşitli sorunların giderilmesine yardımcı olur.

Kullanımı oldukça kolaydır. Sürmeden önce yüzünüzü bol suyla yıkadıktan sonra ince bir tabaka şeklinde sürünüz. Kesinlikle kuru cilde uygulamayınız ve kremi sürdükten sonra bir süre güneşe çıkmayınız.

9. Alchimia Natural Care Collagen Vit C Kremi

Alchimia’nın Collagen Vit C içeren yaşlanma karşıtı kremi tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilmiştir. Derin kırışıklıklar ve ince çizgiler gibi yaşlanma belirtilerine karşı kullanılabilir. Doğal içeriği sayesinde cildin doğal nemini korur. İçeriğinde birçok önemli vitamin ve mineral yer alır. Bazıları şunlardır:

  • Hidrolize kolajen
  • Vitamin C
  • Hyaluronic Acid (Doğal nemlendirici)
  • Niacinamide (Vitamin B3)

Yapısındaki etkili formül sayesinde kırışıkların belirginliğini azaltır, cildin daha pürüzsüz ve yenilenmiş görünmesini sağlar. Krem kesinlikle paraben, silikon, sülfat, parafin, alkol ve benzeri zararlı bileşenleri içermez. Gece yatmadan önce temiz ve kuru ellerinizle masaj yaparak kullanabilirsiniz.

10. SkinCeauticals A.G.E. Interrupter

SkinCeauticals A.G.E. Interrupter

SkinCeuticals A.G.E. Interrupter, yaşlanma süreçlerine yaşanan kırışıklık ve incelmiş cilt problemlerine karşın etkili bir çözüm sağlar. Bu bakım ürününün formülü kırışıklığı azaltırken daha sıkı ve esnek görünüm kazanılmasına yardımcı olur. Kremin daha etkili olması için diğer nemlendiricilerle birlikte kullanmanız önerilir. 

Konsantre proxylane içeriği, kolajen kaybından dolayı ortaya çıkan kırışıklığı azaltır. Nar ve yaban mersini özleriyle UV yüzünden meydana gelen su kaybını en aza indirger. Ayrıca özel içeriği cilde ışıltılı bir görünüm elde ettirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir