Genel

En İyi Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Önerileri

En iyi göz çevresi kırışıklık kremi

Yaşlanma, çevresel faktörler, sigara kullanımı, mimikler gibi birçok sebeple zamanla cildimizde ince çizgiler oluşabilir. Genel olarak alın, dudak ve göz bölgelerinde oluşan bu durum en iyi göz çevresi kırışıklık kremi önerileri kullanılarak azaltılabilir.

Kremler cilde canlı ve sağlıklı bir görünüm verir. Karışımlarında bulunan hyalüronik asit, peptide, retinol gibi aktif maddeler elastikliği zayıflayan derinin canlanmasında oldukça etkililerdir.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Nemlendirici özelliğiyse göz çevresindeki kuruluğu gidermeye katkıda bulunur. Siz de dermatolog önerileri doğrultusunda, iyi bir krem seçerek hem cildinizin sağlığını geri kazanabilir hem de diri görünmesini sağlayabilirsiniz. Seçim yaparken alerjen durumuzu göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır.

Kırışıklıklarınızdan şikayetçiyseniz, Sante Plus Boto lifting Kırışıklık Karşıtı Krem‘ini kullanabilirsiniz.

1. Botolifting Kırışıklık Botoks Kremi

Sante Plus firmasının satışa sunduğu botolifting kırışıklık kremi bitkisel içeriği sayesinde ciltteki eksiklikleri tamamlamayı amaçlar. Yüze doğal rengini melanosit hücreleri verir. Göz kırışıklık kremi önerileri arasında adına sıkça rastlanılan bu ürün, içindeki oligopeptitler sayesinde derinin biyolojik yapısını güçlendirir. 

Ürün, yaşlanma etkilerine karşı kalkan görevi görür. Düzenli kullanımı, hem leke gidermede hem de kırışıklık önlemede yardımcı olacaktır. Yatmadan önce temiz cilde uygulanması, gündüzleri de güneş kremleriyle desteklenmesi faydasını artırır.

2. Lancome Rénergie Multi-Lift Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi

Lancome Rénergie Multi-Lift Kırışıklık Karşıtı Göz Kremi

Lancome Rénergie’nin bu kremi göz çevresi için formüle edilmiş bir üründür. Yaşlanma karşıtı olan kozmetik aynı zamanda koyu lekelerin giderilmesinde kullanılır. Zorlu şartlarda dahi varlığını koruyan keten özüyle zenginleştirilmiş karışımı cilde dolgunluk sıkılıcık ve parlaklık verir. Ürün güçlü antioksidanlar ve besleyici içeriklerle oluşturulduğundan derinin esnekliğini arttırarak kırışıklığın giderilmesinde etkin rol oynar.

Lancome’un en iyi göz çevresi kırışıklık kremi listesinde yer alan ürünü günlük kullanıma gayet uygundur. Düzenli uygulandığında kalıcı sonuçlar sunar. Yüz boyun ve dekolte bölgesinde günde 2 kere olacak şekilde kullanımı önerilir. Rutin halinde uygulanması etkilerinin artmasında çok önemlidir.

3. Vichy Liftactiv Supreme Yaşlanma Karşıtı Göz Bakım Kremi

Yaşımız ilerledikçe cildimiz kendini yenileme özelliğini kaybeder. Çevresel faktörlerin de etkisiyle yıpranan ten yapımız normal bakımın 5 katı daha fazla onarıma ihtiyaç duyar. İşte bu durumda Vichy Liftactive Supreme serisi yaşlanma karşıtı göz kremi olarak devreye girer. Gündüz ve gece losyonlarına ek olarak serumlarıyla da tam bit bakım setidir.

Formülünde bulunan rhamnose kırışıklığın giderilmesinde, kafeinse yorgunluk belirtilerinin yok edilmesinde etkilidir. Yanı sıra içeriğindeki hyalüronik asit cildin kaybettiği nemi geri kazanması konusunda çok faydalıdır. Kremin etkileri arasında,

  • Yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması
  • Cildin gün boyu dolgun ve sıkı görünmesi
  • Parlak ve canlı görüntü elde edilmesi
  • Derin kırışıklıklarda gözle görülür azalma sağlaması gibi özellikler sayılabilir.

Bu ürün, setin diğer parçalarıyla birlikte kullanıldığında tamamlayıcı bir bakım sağlar. Temiz bir cilde uygulanması, kullanım önerileri arasındadır.

4. L'Oreal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Kremi

L'Oreal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Kremi

Yaşlanma karşıtı 3 etkili krem olarak da anılan Loreal Paris Revitalift Lazer X3, formülündeki hyalüronik asit sayesinde cilde hızla işleyerek kırışıklıklarla savaşır. Soğuk müdahale etkisi yapan metal başlığı sayesinde göz altı torbalarını yok eder. İçeriğindeki pro-xylane cildi sıkıştırarak homojen renk görünümü sağlar. Pro-xlayne ve hyalüronik asitle göz çevresi için özel olarak tasarlanan ürün en iyi göz kırışıklık kremi önerilerinden biri olarak raflarda yerini almıştır.

Sabah ve akşam temiz bir cilde uygulanır. İçerisindeki losyon metal başlığı ile içten dışarıya doğru masaj yaparak yayılır. Bu hareketi 5 defa tekrarlayarak işlem bitirilir. Serinin gündüz ve gece kremleri birbirini takviye ediyor olduğu için birlikte kullanılmaları önerilir.

5. Clinique All About Eyes Rich Göz Bakım Kremi

Tüm cilt tipleri için uygun olan Clinique Eyes Rich hafif yapısı dolayısıyla yüzde katman oluşturmayan bir üründür. Göz altı morluklarının ve şişliklerin giderilmesinde etkilidir. Parlak ve canlı bir görünümü hedefler. Ayrıca makyajının kalıcılığını arttırmada da çok faydalıdır. 

Oftalmoloji testinden başarıyla geçen ürünün göz çevresindeki reaksiyonları ciltle uyumludur. Formülünde bulunan üzüm ve dut kökü ekstresi gibi bileşenler kafeinle beraber şişkinliği azaltarak elastikiyeti artırır.

Günde 2 kez kullanıma uygundur. Sabah ve akşam masaj yaparak uygulanır. Cildinizi temizledikten sonra sürmeniz tavsiye edilir.

6. Dermalogica Total Eye Care SPF 15

6-Dermalogica Total Eye Care SPF 15

SPF 15 faktörlü Dermalogica Total Eye Care kremi, yumuşatıcı hidroksi asitler ve bitkisel özler içerir. Göz çevresindeki ince çizgilerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Optik ışık yansıtıcıları ve kimyasal olmayan güneş filtreleri ile teni korur. Bitkisel, yuvarlak gizlemeli ışık difüzörleri parlak ve sağlıklı göz çevresi oluşturur. 

En iyi göz çevresi kırışıklık kremi arasında adından söz ettirmeyi başaran ürün gündüz kullanımına uygundur. Temiz cilde tampon hareketler yapılarak sürülür. İçten dışa doğru masaj yaparak krem yayılır. Renklendirici, parfüm ve sülfat içermediğinden genellikle alerjik etki yapmaz. Ancak yine de göz ile temasından kaçınılmalı, temas halinde bol suyla durulanmalıdır. Tüm cilt tipleri için uygun bir üründür.

7. Dermoskin Göz Çevresi Bakım Kremi

İçeriğindeki hyalüronik asit, E vitamini, provitamin B5, yeşil çay özü gibi bileşenler faydalı etkiler sunar. Cildin nemlenmesine, canlanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Kolajen sentezlenmesini artırdığından ince çizgilerin ve kırışıklıkların ortadan kaldırılmasında etkilidir. 

Çok beğenilen bu ürün kan dolaşımını arttırarak göz altı morluklarının ve halkaların kaybolmasını sağlar. Göz çevresini aydınlatır ve canlandırır. Dermatolojik testlerden geçen krem hassas ciltler için dahi kullanıma uygundur.

Dermoskin göz çevresi bakım kremi günde 2 kez kullanıma uygundur. Tüm kremlerde olduğu gibi göz ile temasından uzak durulmalıdır. Temas durumunda bol suyla yıkanmalıdır.

8. Bade Natural Doğal Kuşburnu Özlü Göz Çevresi Serumu

Bade Natural Doğal Kuşburnu Özlü Göz Çevresi Serumu

Bade Natural Doğal Kuşburnu Özü kremi, bitkisel yağlardan meydana gelmiş bir cilt bakım ürünüdür. İçeriğinde doğrudan kuşburnu çekirdeği bulunur. Doğru ve düzenli kullanıldığında lekeleri azaltmada ve kırışıklıkları giderme konusunda yardımcıdır. Cilt tonunu dengeleme, aydınlatma, sıkı bir görünüm kazandırma ve nemlendirme özelliklerine sahiptir. %100 doğal olan krem cilt yapısını desteklemeyi ön planda tutar. 

Kuşburnu yağını kullanırken temiz ve kuru cilde uygulamaya dikkat edilmelidir. Tüm kozmetik ürünlerde olduğu gibi kullanımdan önce kolunuzda test etmeniz iyi olacaktır. Her ne kadar serum olsa da doğal içeriği sayesinde en iyi göz çevresi kırışıklık kremi sıralamasında kendisinden söz ettirebilir. Bileşimlerinin doğal özler içermesi dolayısıyla oldukça talep görmektedir. 

9. Bioderma Atoderm Intensive Eye - Atopi Göz Çevresi Kremi

Bioderma’nın çok sevilen Atoderm Intensive Eye-Atopi ürünü eğilimli ciltler için uygun bir yapıya sahiptir. Atopik cilt, bağışıklık sisteminin aşırı duyarlı olmasıyla ilgili bir durumdur. Bu sebeple sık sık alerjen durum gelişebilir. Dolayısıyla olumsuz yan etki oluşturmayacak içeriklerden oluşan Bioderma kremi atopik tenlerde çok tercih edilir. 

Atoderm Intensive üçlü etkiyi aynı anda sunar. 

  • Yatıştırma: Göz çevresindeki aşırı kuruluk kaynaklı kızarıklık, kaşıntı ve rahatsızlık hissinin giderilmesini sağlar.
  • Onarım: İçeriğindeki lipigenium sayesinde cildin koruyucu bariyerinin güçlenmesine destekçidir. Cilt bariyeri terapisi kompleksi sayesinde atopiye sebep olan bileşenlerin yüzeye tutunmasına engel olur.
  • Temizlik: Makyaj ve cilt temizliğinin derinlemesine yapılmasını sağlar. 

Cildin dokusuna saygı duyan ve hassas davranan bir üründür. Doğal ten yapısının kolajen üretimini destekleyerek canlı bir görünüme kavuşmayı sağlar.

10. Isis Pharma Neotone Eyes - Göz Bakım Kremi

Isis Pharma Neotone Eyes - Göz Bakım Kremi

Isis Pharma Neotone Eyes, göz çevresindeki koyu halkaları ve yaşlılık etkilerini gidermek için formüle edilmiştir. İçeriğindeki bileşenler sayesinde cildi parlatıcı ve nemlendirici bir etki sağlar.  En iyi göz çevresi kırışıklık kremi kategorisinde olan ürün koyu halkaları giderir, göz altı torbalarını kaldırır ve şişlikleri yatıştırır.

Karışımdaki chlorella özü onarıcı etkiye sahiptir. Hyaluronik asit ise nemlendirici ve kırışık önleyici özelliklerini taşır. Sabah ve akşam temiz bir cilde uygulanması, masaj yaparak cildin kremi emmesinin sağlanması önerilir. Düzenli kullanımda gözle görülür bir iyileşme sağlar. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir