Genel

30 Yaş Üstü Kırışık Önleyici Kremler

30 Yaş Üstü Kırışık Önleyici Kremler

Birçok kadın, göz çevresinde oluşan kırışıklıklardan muzdariptir. Yaş almanın yanı sıra çevresel faktörler, sigara ve güneşin zararlı ışınları da istenmeyen bu durumun oluşmasında büyük rol oynar. Genel olarak yetişkinliğin ilerleyen dönemlerine ulaşıldığında bu şikayetler artmaya başlar. 30 yaş üstü kırışık önleyici kremler tam da bu noktada önemli hale gelmektedir.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Kırışıklık kremleri, içlerinde önemli aktif bileşenlerin bulunduğu nemlendiricilerdir. Dolayısıyla bu ürünler cilt dokusunu ve izleri zamanla iyileştirebilir. Her krem her kişide aynı etkiyi göstermez. Meydana getireceği sonuçlar cilt tipine ve bileşen içeriklerine göre farklılıklar gösterir. Beklenen etkileri sağlayabilen ve çoğu kadın tarafından tercih edilen onlarca farklı üründen söz edilebilir. Sizler için hazırladığımız bu içerikte bazılarının detaylarından söz edeceğiz.

1. Sante Plus Botolifting Kırışıklık Botoks Kremi

Sante Plus tarafından üretilen bu kremin içinde Hyaluronik asitin daha basit bileşenli hali bulunur. Bu yüzden kaz ayakları, alın ve boyun kısmında oluşan kırışıklıkların giderilmesinde gözle görülebilir bir etkisi vardır. Ayrıca içerdiği bitkisel aktifler sayesinde cilt bakımınızı doğal bir şekilde yapabilmenize olanak tanır. Örneğin; yapısında yer alan tohumlar ve oligopeptitler, cildinizde botolifting etkisi sağlayarak yaşlanmanın önüne geçer.

Ciltte leke oluşumunun sebeplerinden biri, melanosit hücrelerinin fazla veya düzensiz üretilmesidir. Bu durumun nedenleri arasında ise; genetik faktörler, hormonal ilaçlar, zararlı güneş ışınları ve bazı kimyasal maddeler yer alır. Ayrıca yüz bölgesinde çıkan sivilceler de yanlış müdahalelerin bir sonucu olarak lekeye dönüşebilirler.

Sante Plus Botolifting Kırışıklık Botoks Kremi, çeşitli nedenlere bağlı oluşan lekelenmelerin iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca melanosit düzensizliğini de önlemek için tasarlanmıştır. Özellikle güneş kremi ile birlikte kullanımı cilt parlaklığını arttırmanıza ve ışıltılı bir görünüm kazanmanıza destek olur. Akşamları yatmadan önce masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Kırışıklıklarınızdan kurtulmak veya kırışıklıklarınızı önmelek istiyorsanız, Sante Plus Boto lifting Kırışıklık Karşıtı Krem‘e göz atabilirsiniz.

2. Nuxe Nuxuriance Ultra Yenileyici Yaşlanma Karşıtı Krem

Nuxe Nuxuriance Ultra Yenileyici Yaşlanma Karşıtı Krem

Nuxe markasının geliştirdiği yaşlanma karşıtı bir kremdir. Normal ve karma cilt tiplerine sahip olanların kullanımına uygundur. Krem, safran çiçeğinden elde edilen aktiflerin begonvil hücresine hapsedilmesiyle üretilmiştir. Bu nedenle cildi pürüzsüz bir hale getirerek matlaşmasına destek olur. Ayrıca yaşlanma karşıtı etkisi sayesinde gözenekleriniz sıkılaşır ve daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz. Paraben içermeyen formülü tahriş oluşumunun ve alerjik tepkilerin önüne geçer.

Kullanımı oldukça basittir. Öncelikle cildinizi temizleyerek kirlerinden arındırın. Ardından yüz, boyun ve göğüs bölgesine masaj yaparak uygulayın. Düzenli kullanım sonucunda etkilerini kısa sürede görebilirsiniz.

3. Skin Ceuticals Triple Lipid Yenileyici Krem

Skin Ceuticals Triple Lipid Restore yenileyici kremin içinde temel lipitler, yani doğal kolesterol, seramid ve yağ asitleri bulunur. Bunun yanı sıra E vitamini ve esansiyel yağları içermesi nedeniyle cildi besler. Paraben ve renklendirici içermeyen bu ürün cildinizde oluşabilecek zararlı etkilerin önüne geçmenize destek olur.

Olgun, normal ve kuru ciltlerin kullanımına uygundur. 2-4-2 formülü baz alınarak üretilmiştir. Bu formül %2 saf seramid, %4 doğal kolesterol ve %2 yağ asitlerini temsil eder. Seramidler, vücutta hali hazırda bulunur ve cildin nemini koruyarak çevresel faktörlerin sebep olacağı zararların önüne geçer. Yaş aldıkça seramid oranı vücutta günden güne azalır, bu bakım kremini kullanarak oranı dengeleyebilirsiniz. Kullanımı aşağıdaki gibi yapılabilir:

  • Parmak uçlarınıza ufak miktar krem sıkınız.
  • Dairesel şekilde masaj yaparak yüz, boyun ve göğüs bölgesine uygulayınız.
  • Günde 2 defa kullanarak etkili bir sonuç elde edebilirsiniz.

Günlük cilt bakımınızda serum ve güneş kremleri eşliğinde kullanarak bir rutin oluşturabilirsiniz. Teninizde bıraktığı his yumuşaktır ve kokusu doğaldır. Düzenli kullanım sonucunda etkisini görebilirsiniz.

4. La-Roche-Posay Redemic C PS Yaşlanma Karşıtı Krem

Gün içinde maruz kaldığınız zararlı etkilere ve kırışıklıklara karşı sıkılaştırıcı özelliği bulunan bir bakım kremidir. Kuru cilt yapısıyla mücadele edenler için özel olarak üretilmiştir. Yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıkların zaman içerisinde yok olmasına yardımcı olur. İçinde saf C vitamini, Madecassoside, Hyaluronik asit ve Nörosensin bulunur. Bu bileşenler cildi dolgunlaştırır, destekler ve yaşlanma karşıtı bir etki sağlar.

Etkili formülü sayesinde kırışıklık ve leke gibi oluşumların azalmasına destek olur. Cilt desteğini güçlendirerek bakım yapar. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanıma uygundur. Yüzünüze ve boynunuza dairesel hareketler yaparak uygulayabilirsiniz.

La-Roche-Posay Redemic C PS Yaşlanma Karşıtı Krem

5. Filorga Time Filler 5XP Yaşlanma Karşıtı Krem

Filorga Time Filler 5XP yaşlanma önleyici krem, karma ve yağlı cilt yapılarına uygun olarak üretilmiştir. Tripeptid, hyaluronik asit, deniz rezenesi ve bitki özü gibi güçlü aktif bileşenler içerir. Böylelikle yaş aldıkça ortaya çıkan çizgilerin görünümünün büyük oranda azalmasını sağlar. Karmadan yağlıya geçen ciltlerdeki sebum oluşumunu dengeler. Ayrıca, çinko ile zenginleştirilerek cildinizin matlaşmasını ve böylelikle pürüzsüz bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Öncesinde temizlediğiniz yüz ve boyun bölgesine dairesel şekilde masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Krem, dermatolojik olarak test edilmiştir. Diğer cilt bakım ürünleri ile birlikte kullanılabilir.

6. Vichy Lifactiv Collagen Specialist Bakım Kremi

Vichy Lifactiv Collagen Specialist Bakım Kremi

Yaşlanmayı önleyici olarak geliştirilmiş bir bakım kremidir. İçinde barındırdığı kolajen ve C vitamini sayesinde cildin sıkılığını korumasının yanı sıra ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca cildin renk tonlarını dengeler. Bunun yanı sıra leke gibi rahatsız edici problemlerin de önüne geçer. Temizlenmiş ve kurulanmış cilde her sabah tabaka halinde uygulanarak kullanılır.

7. Creamy Eye Avokado Bakım Kremi

Göz çevresine uygulanan bu ürünün formülünde avokado yağına yer verilmiştir. Cildin nemlenmesine yardımcı olur. Ayrıca göz çevresinin sağlıklı ve canlı bir görünüm oluşmasını sağlar. Gün boyu nem ve yumuşaklık hissini korur. Kullanım şekli oldukça kolaydır.

  •  Parmak ucunuza az miktarda kremi sıkınız.
  • Göz çevrenize içten dışa doğru “C” şeklinde hareket ettirerek uygulayınız.
  • Bol miktarda sürüp maske olarak da kullanabilirsiniz. 5 dakika beklemeniz yeterli olacaktır.
  • Ayrıca makyaj bazı olarak da kullanıma uygundur.

Hem gündüz hem de gece kullanabilirsiniz. Göz doktorları tarafından test edilen bakım kremi göz şişliğini azaltır ve aydınlık bir görünüm elde etmenize destek olur.

8. SkinCeuticals AOX Eye Jel Krem

SkinCeuticals AOX Eye Jel Krem

Göz çevresi genellikle hassas bir yapıya sahiptir. AOX Eye jel krem, bu bölgelerde meydana gelen şişkinliği ve çizgileri en aza indirmek amacıyla üretilen bir göz bakım jelidir. Ayrıca içerdiği aktif bileşenler ve güçlü antioksidan karışım sayesinde yorgunluk belirtileri ile mücadele ederek kırışık oluşumunun önüne geçer. Teniniz daha ışıltılı ve canlı bir görüntüye ulaşır. Hem hassas cilt yapısına sahip olanlar hem de diğerleri tarafından kullanılmaya uygundur.

Sabahları yarım pompa uygulayarak kullanılır. Jeli göz altlarınıza, kaş kemiğinize ve dış köşelere gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz.

9. Valmont DETO2X EYE

DETO2X Eye, göz çevresine uygulanan ve yorgunluk belirtisi olan koyu halkaların önüne geçen bir bakım kremidir. Bakışlarınızın aydınlanmasına ve canlılık kazanmasına yardımcı olur. Hücrelerin kaybettiği oksijen miktarını geri kazandırır ve karbondioksitin ciltten dışarı atılmasını sağlar. Böylelikle cildiniz daha sağlıklı ve dolgun görünür. Ayrıca hücre yenilenmesini teşvik eden Valmont DETO2X Eye, kırışıklık giderici ve yaşlanma engelleyici etkilere sahiptir.

Üçlü DNA formülü, cildinizin her daim nemli kalmasını ve nefes almasını sağlar. Kullanım şekli oldukça basittir.

  • Kremden az bir miktar elinize alınız.
  • Göz çevresine hafif hareketlerle uygulayınız.
  • Sabah ve akşam düzenli bir şekilde kullanarak etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Rutin olarak kullandığınız takdirde bir süre sonra elastik ve pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

10. Kiehl’s Süper Çoklu Onarım Kremi

Kiehl’s Süper Çoklu Onarım Kremi

Kullandığınız bakım kremlerinin yaşlanma belirtilerinin önüne geçen bir yapıya sahip olması çok önemlidir. Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream, kırışıklık ve yaşlanma ile mücadele eder ve belirtileri en aza indirir. Ayrıca cildinizin sıkılaşıp toparlanmasına destek olur. Böylelikle daha genç görünen bir tene sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda, tüm cilt tipleri için uygun olarak üretilmiştir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir