Cilt Bakım, Genel

Koltuk Altı Beyazlatıcı Krem Önerileri

Koltuk altı beyazlatıcı krem

Koltuk altı kararması, pigment eksikliğine bağlı ortaya çıkan bir cilt problemidir. Yanlış epilasyon, aşırı terleme, kalitesiz parfüm, sıcak ağda ve genetik yatkınlık kararmalara neden olur. Ardından koltuk altı beyazlatıcı krem ürünlerine ihtiyaç duyulabilir. Derideki pigment koyulaşmasını önlemek amacıyla kullanılan bu losyonlar etkili sonuçlar kazandırabilirler. 

Kararma sorunlarını açığa çıkaran durumları daha net şekilde açıklayacak şunlardan söz edebiliriz:

 • Tüy Alma Sonrası Oluşan Tahrişler: Bilinçsiz yapılan alımlarda, hassas olan derinizde gerekli nemlendirme yapılmadığında cildiniz tepki verebilir.
 • Ölü Deri Birikmesi: Havasız kalan cildinizde bakteri oluşumu artar. Hijyenik önlemi alınmadığında kararmalara sebebiyet verir.
 • Yanlış Ağda Uygulamaları: Hassas kişilerde yapılan yanlış ağda ya da aşırı sıcak uygulamalar teninizde renk değişikliklerine neden olur.
 • Dar Giysilerin Etkisi: Cildin hava almasını engelleyen dar kıyafetler ter oluşumuna sebep olur. Ter sonucu oluşan nemlenme koltuk altınızda kararmaları oluşturur. 
 • Teninize Uymayan Yanlış Deodorant ve Parfüm Seçimleri: Ucuz, kalitesiz, cilt tipinize uygun olmayan yanlış içerikler koyulaşmanın bir diğer sebebidir. Deodorant veya parfüm seçerken güvenilir markalardan seçim yapılmalıdır.
 • Genetik Yatkınlık ve Hormonlar: Koyulaşmalarınız sadece dış etkenler sonucu değil aynı zamanda iç etkilere de bağlı oluşabilecek bir problemdir. Genetik yatkınlıklarınız varsa ve hamilelik sonrası hormon değişimleriniz artmışsa koltuk altı kararmaları görülebilmektedir.

İçindekiler Tablosu

1. Sante Plus Genital ve Koltuk Altı Beyazlatıcı Krem

Sante Plus Genital Bölge Beyazlatıcı Krem, koltuk altı bölgenizdeki lekelerin renk farklılığını gidererek cilt tonu eşitliğini sağlayan %100 bitkisel içerikli bir kremdir. C Vitamini ile teninizi daha etkili şekilde onarır ve rengini açar. Düzenli kullanımda sorunlu bölgenizde kalıcı beyazlık oluşmasına yardımcı olur.

1.1 Kullanım Şekli

Koltuk altı bölgeniz için günde 2 defa, temiz bölgeye masaj yaparak uygulamanız yeterlidir. Güneş lekelerinizi de düzeltme özelliği bulunduğundan gece kullanmanız önerilir. Böylece gün ışığına maruz kalmadığında etkisini daha kolay gösterir. Uygulama sonrası bölgeyi temizlemenize gerek yoktur.

2. Oriflame Essentials Fairness

Oriflame Essentials Fairness

Oriflame Fairness Essentials, koltuk altı beyazlatıcı krem olarak üretilmiştir. Cildinizin rengini açarak ve nemlendirerek dış etkilere karşı korumaya yardımcı olur. Düzenli kullanımda içeriğindeki Pomelo meyvesinin özü cildinizi aydınlatır. E ve B3 vitaminleri ise nemlendirme etkisi ile koruyucu bariyer oluşturur. 

2.1. Kullanım Şekli

Tüm cilt tiplerine uygundur. Hafif ve kolay emilen yapısı sayesinde kullanımı rahattır. Önceden temizlenmiş koltuk altınıza parmak uçlarınızla masaj yaparak sürebilirsiniz.

3. Zenvita Koltuk Altı & Bikini Bölgesi Renk Açıcı Krem

En hızlı koltuk altı beyazlatma kremi olarak etkisini kısa sürede gösterir. Düzenli kullanımda renk tonunuzu eşitlemeye yardımcı olur. Biyoteknolojik olarak üretilmiş aktif ajanları kullanarak cildinizde var olan pigmentasyonun yoğunluğunu azaltır. Gözeneklerinizi arındırarak lekelerin derinleşmesini önler. 

Zenvita koltuk altı ve bikini bölgesi renk açıcı krem, aşağıdaki nedenlerin sonucunda koltuk altınızda oluşan kararmaları azaltmak için üretilmiştir. 

 • Melanin üretimin dengesinin bozulması 
 • Ağda
 • Epilasyon
 • Yanlış kozmetik ürünü
 • Aşırı ilaç kullanımı 

Aynı zamanda yüzünüzde, genital bölgenizde ve eklemlerinizde başlayan kararmaların beyazlatılması için de kullanılır.

3.1. Kullanım Şekli

Zenvita renk açıcı bakım kremini sabah ve akşam günde 2 kez yatmadan önce masaj yaparak cildinize sürünüz. Uygulamanın ardından losyonun emilmesini bekleyebilirsiniz. Yıkamanıza gerek yoktur.

4. Fair Lovely Beyazlatıcı Krem

Fair Lovely Beyazlatıcı Krem Fair Lovely Beyazlatıcı Krem

Fair lovely koltuk altı beyazlatıcı krem teninizdeki renk düzensizliği üzerinde çalışır. Ayrıca cilt yüzeyinde yer alan kızarıklık, sivilce izleri, çukurlaşmış yara izleri ve yanık izlerinde de son derece etkilidir. Beyazlatma kremi olarak kusurlarınızın yenilenmesini destekler.

4.1. Kullanım Şekli

Zenvita renk açıcı bakım kremini sabah ve akşam günde 2 kez yatmadan önce masaj yaparak cildinize sürünüz. Uygulamanın ardından losyonun emilmesini bekleyebilirsiniz. Yıkamanıza gerek yoktur.

5. Isis Pharma Unitone 4

Unitone 4 kozmetikleri teninizde ve koltuk altınızda çeşitli durumlar sonucunda açığa çıkan lekelerde kullanılır. Bileşenleri arasında yer alan güçlü renk açıcı yapılar fazla melanin üretiminizin sınırlanmasını sağlar. Ayrıca, tüm cilt tiplerine uygun olarak üretilmiştir.

Özel olarak hazırlanan Unitone 4 Yüz Temizleyici, mikro granüler yapısı sayesinde hasarlı dokuyu iyileştirerek cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Unitone SPF 50+ koyu renkli lekelere özgü geliştirilen aydınlatmaya yardımcı güneş koruyucu gündüz bakım kremidir.

5.1. Kullanım Şekli

Her sabah destekleyici Unitone yüz temizleyici jelin ardından masaj yaparak yedirin. Unitone SPF 50+’yı  ise gün içinde lekelerin üzerine uygulayın.

6. Ducray Melascreen Depigmentant

Ducray Melascreen Depigmentant

Su bazlı jelden oluşan hafif bir dokuya sahiptir. Pro-Vitamin C, tonunuzu dengeleyerek cildinizi beyazlatır. Dış etkilere bağlı olarak oluşan negatif etkilere karşı teninizi korumaya destek olur. Vitamin PP ile aşırı melanin üretiminin alt deride daha derine nüfuz etmesini önleyerek leke görünümünün azalmasını sağlar.

6.1. Kullanım Şekli

Günlük kullanımda sabah ve akşam olmak üzere 2 kez koltuk altı, yüz, boyun ve leke problemi bulunan diğer bölgelerinize uygulayın. Tamamlayıcı bakım için Melascreen SPF 50+ güneş koruyucu ürününü kullanabilirsiniz.

7. Finale Whitening Cream Krem

Pigmentasyonu zarar görmüş bölgelerinizin aydınlatılmasına yardımcı olur. Uzakdoğunun en iyi koltuk altı beyazlatıcı krem çeşitlerinden biridir. Ölü cilt hücrelerini 4 hafta içinde kademeli olarak temizlerken koyu lekelerinizin rengini açar.

Cildinizdeki kararmaların rengini açıcı maddeler ve multivitaminlerle harmanlanmış ve özel olarak formüle edilmiştir. Yüksek kaliteli bitkisel içerikleri teninizin berraklığını sağlar ve tonunu dengeler. Oksidatif hasara ve nem kaybına karşı korur. Cildinizi daha pürüzsüz ve esnek hale getirir.   

7.1. Kullanım Şekli

Temizlenmiş kuru uyluk kısmınıza ya da koltuk altı bölgelerinize günde 1-2 kez uygulayınız. Kremi süreceğiniz bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olunuz.

8. Biolyn Whitening Cream

Cilt dokularında çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen renk değişimlerinin giderilmesinde kullanılır. İçerisindeki axolight, arbutin, niacinamide sayesinde sorunlu alanlarınız nemlenir ve tonu açılır. Yoğun kıvamlı bir krem olduğundan sürdüğünüz bölgede hafif beyaz bir görüntü oluşturabilir. 

8.1. Kullanım Şekli

Günde 2 kez masaj yaparak renk değişimine sahip olan bölgenize uygulama yapılır. Kremi sürdükten sonra yıkamanıza gerek yoktur. 

9. Bioderma Pigmentbio Beyazlatıcı Etkili Krem

Biolyn Whitening Cream

Leke sorunu yaşayan hassas cilt tipleri içindir. Bioderma Pigmentbio Hassas Bölge Beyazlatıcı Krem; dizler, dirsekler, koltuk altları, uyluklar ve kasıklardaki kararmaları azaltmaya, cildi aydınlatmaya yardımcı olur. 

Bioderma koltuk altı beyazlatıcı krem peeling etkili bir dokuya sahiptir. Sitrik asit ve selüloz asetat içeren mikro yapıların etkisiyle, tenin doğal ışıltısını açığa çıkarır. İçeriğindeki aktif bileşenler ise koyu lekeleri önler ve anında beyazlık etkisi sağlar. Nemlendirici aktif uyarıcılarla zenginleştirilmiş yapısı, cildin en iyi haline kavuşmasına katkıda bulunur. 

9.1. Kullanım Şekli

Sabah ve akşam 2 kez nemli cildinize köpürterek sürün ve iyice durulayın. Ağda, tıraş, lazer vb. işlemlerden hemen sonra da kullanılabilir.

İncelemeyi düşündüğünüz losyona ek olarak Hayderma Beyazlatıcı Krem ürünlerini de edinmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece cilt bariyerinizi onararak melanin dengenizin giderilmesini ve nemlenmesini sağlayabilirsiniz. 

Kararma probleminiz her ne kadar can sıkıcı olsa da bu durumun üstesinden gelmek için doğru ürünü bulmanız yeterli olacaktır. Önemli olan tercih ettiğiniz kremin içeriği ve düzenli kullanmanızdır. Ardından kısa vadede bile etkili sonuçlar kazanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir