Cilt Bakım, Genel

Güneş Lekeleri için Krem Önerileri

Güneş lekeleri için krem tavsiyeleri

Güneşin insan ve çevre sağlığına olan yararlı etkileri oldukça fazladır. Son zamanlardaysa, başta ozon tabakasının incelmesi ve diğer birçok nedenden ötürü ciltle doğrudan teması sakıncalı hale gelmiştir. Vücudumuzla doğrudan ilişkisini önlemek adına da çeşitli koruyucular tercih edilir. Güneş lekeleri için krem ürünleri ise tam olarak bu noktada devreye girer.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

UV ışınlarına karşı koruyucu olan bu ürünlerin genel olarak vücut yüzeyindeki görevleri aşağıdakiler gibidir:

  • Güneş nedeniyle ciltteki yaşlanmayı önleme
  • Leke ve pigmentasyonu azaltma
  • Ek içerik zenginleştirmeleri sayesinde cildi besleme
  • Cilt kanseri riskini azaltma
  • Güneş nedeniyle leke ve tahribatları önleme

Kısacası güneş kremleri; UV ışınlarının zararlı etkilerinden vücudunuzu koruyarak, başta leke oluşumu, hassasiyet, alerji ve daha birçok problemle karşılaşmanızın önüne geçer. Sizler için özel olarak araştırdığımız koruyucu, besleyici ve leke açıcı krem seçeneklerini içeriğimizin devamından inceleyebilirsiniz.

1. Sante Plus Leke Kremi

Sante Plus Leke kremi ürünleri; ciltte oluşan lekeleri bitkisel çözümlerle giderip daha sağlıklı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Yaşlanma, güneş ışınları, yanlış krem tercihi ve güneş teması gibi durumlardan ötürü oluşan cilt sorunlarının giderilmesi için geliştirilmiştir.

Marka, geliştirmiş olduğu iki ürün seçeneğiyle de yaşadığınız cilt problemleriyle mücadelede destekçiniz olur. Sante Plus Leke Kremi, vücutta çeşitli nedenlerden oluşan lekeleri doğrudan tedavi etmek amacıyla kullanılan bir losyondur. Doğal ve bitkisel içeriğiyle cildin onarımına ve yeniden inşasına imkan tanır. Bununla birlikte Sante Plus BB krem de koruyuculuk ve ten rengi eşitlemesi sağlayan bir üründür. Cilt yüzeyinde oluşan lekelerin yaratmış olduğu ton farkının kapatılması amacıyla tercih edilir. Nemlendirici yapısı sayesinde yaşanan kuruluk durumunun ortadan kaldırılması konusunda destek olur.

Cildimize bakmaya ellerimizden başlamalıyız. Sizler için El Kırışıklıkları İçin Krem Tavsiyeleri verdik. Detaylar için göz atabilirsiniz.

2. La Roche Karma Ciltler için Güneş Kremi

La Roche Karma Ciltler için Güneş Kremi

Güneş lekeleri için krem arayışı içerisindeyken doğallıktan ve etkin sonuç almaktan yanaysanız La Roche güneş kremlerini de önerebiliriz. Klinik çalışmalarıyla tüm cilt tiplerine uygun ürünler geliştiren bu markanın, özellikle karma ten yapısı için sunduğu güneş kremleri mutlaka değerlendirilmelidir.

Yaz aylarında vücut aşırı sıcaklar nedeniyle fazla sıvı kaybettiğinden su bazlı La Roche güneş kremleri faydalı opsiyonlardan biri haline gelir. Nemlendirici ve güneşe karşı koruyucu etkilerinin yanı sıra karma vücut tiplerine uygun olmaları gibi özellikleriyle de öne çıkarlar. Böylelikle tercih edeceğiniz tek bir krem, cildinizde birkaç farklı ürünün yaratabileceği etkiyi sağlar.

3. Bioderma Karma Ciltler için Güneş Kremi

Güneş kremlerinin bir süre sonra cilt üzerinde ağırlık hissiyatı yaşanmasına sebep olabilir.  Bioderma Touch serisi, bu durumu önleyebilmek adına en yüksek seviyede koruma sağlamasıyla beraber, %100 mineral filtresi ile geliştirilen hafif bir yapıya sahiptir. Cildinize nazik bir dokunuş yaparken mat görünüm kazandırarak yağlanma durumunun önüne geçer. Geçici olarak  güneş lekesi giderici krem arayanlar için sağlamış olduğu harika kapatma özelliğiyle kusursuz bir görünüm sunar.

4. Avene Karma Ciltler için Güneş Kremi

Avene Karma Ciltler için Güneş Kremi

Koruyuculuk açısından etkili özellikleriyle dikkat çeken Avene güneş lekeleri için krem seçenekleri, karma vücut tiplerinde sağlamış oldukları hassas korumayla öne çıkarlar. Hızlı emilim etkisiyle yüz ve boyun bölgelerinde tercih edilecek bu ürün, güneşe karşı özel filtreleri sayesinde oluşabilecek birçok deri sorununun önüne geçer. Koruyucu ve besleyici etkileri ilk uygulandığı andan itibaren fark edilecek düzeylerdedir. Oluşabilecek güneş lekelerine karşı cildinizde katı bir duvar örmenize yardımcı olur ve UV ışınlarıyla günün her anında savaşır.

Yaz aylarında vücut aşırı sıcaklar nedeniyle fazla sıvı kaybettiğinden su bazlı La Roche güneş kremleri faydalı opsiyonlardan biri haline gelir. Nemlendirici ve güneşe karşı koruyucu etkilerinin yanı sıra karma vücut tiplerine uygun olmaları gibi özellikleriyle de öne çıkarlar. Böylelikle tercih edeceğiniz tek bir krem, cildinizde birkaç farklı ürünün yaratabileceği etkiyi sağlar.

5. Solante Karma Ciltler için Güneş Kremi

Cilt, maruz kaldığı birçok travmayı her daim hatırlar ve buna bağlı olarak dış görünümde çeşitli boyutlarda izler taşır. Solante ise deri yapısına dair yaptığı analizlerle birden fazla sorun için kullanılabilecek ürünler geliştirir. Bu amaçla ürettiği karma ciltler için güneş lekesi giderici krem, vücudunuzu dört mevsim güneşten korumaya ve onarmaya yardımcı olur. Teninizin temel görünüm sorunlarında ve korunmaya ihtiyaç duyan noktalarında önemli destekleyicilerden biridir.

Yaz aylarında vücut aşırı sıcaklar nedeniyle fazla sıvı kaybettiğinden su bazlı La Roche güneş kremleri faydalı opsiyonlardan biri haline gelir. Nemlendirici ve güneşe karşı koruyucu etkilerinin yanı sıra karma vücut tiplerine uygun olmaları gibi özellikleriyle de öne çıkarlar. Böylelikle tercih edeceğiniz tek bir krem, cildinizde birkaç farklı ürünün yaratabileceği etkiyi sağlar.

6. Clarins Sunscreen Multi-Pretection Güneş Kremi

Clarins Sunscreen Multi-Pretection Güneş Kremi

Günlük olarak güneşten korunma ihtiyacınızı, Clarins Sunscreen Multi-Protection serisiyle mevsim fark etmeksizin karşılamaya ne dersiniz? İnce tabakası ve tam koruma sağlayan yapısı ile özellikle makyaj altı uygulamalarda cildinizde ağırlık yaratmaz. Güçlü UV koruması sayesinde güneş nedeniyle oluşabilecek lekelerin ya da deri tahribatlarının önüne geçer. Hafif yapısı, cilt üzerinde pürüzsüz ve duru bir görünüme sahip olmanıza imkan tanır.

7. Laura Mercier Flawless Skin Daily Face Güneş Kremi

Laura Mercier Flawless serisi, kompakt özelliği sayesinde güneş lekesi giderici krem arayışınızda size destek olacaktır. Özellikle makyaj yapmaktan ve kapatıcılarla uğraşmaktan sıkıldığınız günlerde, 3 farklı renk seçeneğiyle cildinizdeki kusurları giderebilirsiniz. İlk olarak etkin bir şekilde UV ışınlarına karşı koruma sağlar. Daha sonrasında kapatıcı özelliği nedeniyle derinizde bulunan güneş lekeleri için anlık bir çözüm haline gelir. Tüm bunların yanı sıra cildi parlatır, yumuşatır, nemlendirir ve dış etkenlerde koruyarak temiz kalmasını sağlar. Bunlarla birlikte UV ışınlarının bir sorun haline gelmesinin önüne geçer. Güneşli günlerde dışarı çıkmak artık eskisi kadar endişe verici bir duruma dönüşmez.

8. Sebamed Sun Care 50 Güneş Kremi

Sebamed Sun Care 50 Güneş Kremi

Zengin içeriğiyle cildinizin sadece güneşten değil, birçok tahribat unsurundan korunmasını sağlayan Sebamed Sun Care serisi, erken yaşlanma gibi durumların da önüne geçer. Öncelikli görevi UVA ve UVB ışınlarına karşı etkin bir koruma sağlamak olan bu ürün, aynı zamanda içeriğinde deniz planktonları da bulundurur. Böylelikle ciltteki kuru, cansız görüntüyü ortadan kaldırır ve doğal nem yapısını korumaya yardım eder. Gün içerisinde 2-3 saatte bir defa yapacağınız tazelemeyle birlikte cildinizi etkin bir şekilde korumanız mümkün olur.

9. Vichy Ideal Soleil Dry Touch Güneş Kremi

Hassas ciltlerin güneş ışınlarına karşı en önemli kozlarından biri olan Vichy Ideal Soleil Dry Touch, UVA ve UVB filtreleri sayesinde günün her anında güvende hissetmenizi sağlar. Sadece yüz bölgesine değil, dekolte bölgesine de uygulanabilir. İçeriğinde paraben mevcut değildir ve Vichy termal su ile zenginleştirilmiştir. Böylelikle cildin nem yapısının da korunmasını sağlar. Ayrıca, daha önce deride UV ışınlarından ötürü oluşan lekeleri de teninizle uyumlu bir şekilde kapatır. Böylece en iyi güneş lekesi krem seçenekleri arasında yer alır. 

10. La Roche-Posay Anthelios AC Anti-Shine Matte Fluid

Güneş kremlerinde birden fazla koruma unsurunun olması her türlü durumda güneş ışınlarının zararlarına karşı kaygı içerisinde olmamak adına önemlidir.  La Roche-Pos Anthelios AC Anti-Shine serisi, içeriğinde bulunan çeşitli filtre yapısı sayesinde ihtiyaç duyulan korumayı sağlar ve kaygılarınızı giderir. UVA, UVB, Infrared-A ve dış etkenlerin neden olduğu kirlilik gibi birçok etkene karşı cilt yüzeyinde bir duvar görevi görür. 

Öte yandan gün içerisinde güneş altındayken yaşanan terleme durumunda görevini yitirmez. Kum ve su gibi dış etkenlere karşı da maksimum direnç gösterir. La Roche Posay tarafından geliştirilen özel termal su içeriği sayesinde optimum düzeyde nemlendirme sağlar. Hipoalerjenik yapısı ve dermatolojik olarak yapılan testlerden tam not alması, cildinize olan hassasiyetinize ne denli duyarlı olduğunu gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir