Cilt Bakım, Genel

Göz Altı Kırışıklık Kremi Tavsiyeleri

Göz Altı Kırışıklık Kremi Tavsiyeleri

Stres, yoğun iş hayatı, genetik koşullar ve uykusuzluğa bağlı olarak zamanla göz çevresinde istenmeyen kırışıklıklar ortaya çıkabilir. Oldukça can sıkıcı olan bu durumun göz altı bakım kremleriyle çözüme kavuşturulması mümkündür. Bölgeyi nemlendiren ürünler, düzenli kullanımla beraber kırışıklık ve benzeri problemleri ortadan kaldırırlar. Böylece yaşlanma izlerinden uzak ve sağlıklı bir görünüme sahip olunabilir. 

İçindekiler Tablosu

Göz altı kırışıklıkları için krem seçimi zorlu bir süreç olabilir. Farklı problemlere yol açmadan etkili çözüm sunan ürünlerin tercih edilmesi sürecin parçasıdır. Bu noktada sağlıklı içeriğiyle öne çıkan ve kullanıcı memnuniyeti bakımından güçlü olan opsiyonlar değerlendirilebilirler. Etkili çözümleriyle fark yaratan en iyi göz altı kırışıklık kremi seçeneklerini bu yazıda bulabilirsiniz.

1. Botolifting Kırışıklık Botoks Kremi

Botolifting Krem

Sante Plus tarafından üretilerek piyasaya sürülen Botolifting kırışıklık botoks kremi, cilt üzerinde ortaya çıkan kırışıklık gibi problemler için oldukça etkilidir. Yaşlanma izleri, kuruluk ve leke oluşumu için etkili bir çözüm sunan ürün, Hyaluronik adlı asitin basit bileşenli bir yapısını içerir. Formülü sayesinde kırışıklarla mücadeleye katkı sağlar. Aynı zamanda içeriğindeki doğal yapıyla cildinizde botolifting işlevi görür.

Göz çevresinde çeşitli ilaçlar ve genetik yapı gibi etkenler nedeniyle ortaya çıkan lekeler, melanosit hücrelerinin düzensiz üretiminin bir sonucudur. Ortaya çıkan izlerin etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlayan krem, cildinizin gençleşmesine yardımcı olur. Akşamları yatmadan önce düzenli aralıklarla uygulayabileceğiniz Sante Plus Kırışıklık Botoks Kremi birçok cilt için iyi bir tercihtir.

Kreme Ulaşmak için tıklayabilirsiniz

2. La Roche Posay Hyalu B5 Yeux

La Roche Posay tarafından üretilen Hyalu B5 Yeux, ince ve yorgun yapıdaki göz çevresi için etkili bir seçenektir. Ağırlıklı olarak çizgi ve kırışıklıklara odaklanan bu ürün, formülünde hyaluronik asit ve B5 vitamini barındırır. Yer alan bu bileşenler sayesinde çizgilere yol açan cilt problemlerine karşı yardımcı olur. Dinamik ve genç görünümün yakalanmasını mümkün kılar.

Sabah ve akşam saatlerinde uygulayabileceğiniz krem, problemleri çözüme kavuştururken cilt bariyerini de güçlendirir. Bu sayede gün boyunca sağlıklı bir görünüm elde etmek mümkün olur. Kremin gözeneklere ulaşabilmesi bakımından uygulama sürecinden önce ellerinizi sıcak tutmanız önemlidir. Soğuk havalarda sıkılaşan ve kapalı konuma geçen gözenekler, verimliliğini düşürür. 

3. Vichy Liftactiv Supreme Göz Çevresi Kremi

Vichy Liftactiv Supreme Göz Çevresi Kremi

Koyu halkalar, kaz ayakları ve kırışıklıklar için tercih edilen bu kozmetik opsiyonu, yaşlanma karşıtı ürünler arasında yer alır. 15’lik kutusuyla gönderilen losyonla kırışıklıklara karşı önlem almak mümkündür. Dermatolojik ve oftalmolojik kontrollerden geçen ürün, cilt sağlığı açısından herhangi bir problem yaratmaz. 

Ürün içeriğinde bulunan Vichy Termal Suyu aracılığıyla yatıştırıcı ve rahatlatıcı etki sağlanır. Hassas ciltler için uygun yapılı olan kremi günlük olarak kullanılan serumdan sonra uygulamak mümkündür. Göz çevresi başta olmak üzere tüm cilde düzenli olarak uygulanması sonucu kırışıklıklarda azalma ortaya çıkar. Bu sayede canlı ve genç bir dış görünüme sahip olunabilir.

4. Estee Lauder Göz Bakım Kremi Advanced Night Repair Eye Supercharged Complex

Koyu halkaların 2 haftalık kullanım süresi içerisinde ortadan kaldırılmasını hedefleyen ürün, serbest radikallere bağlı olarak gelişen hasarı iyileştirir. Tahriş, çizgi ve yaşlanma belirtilerine işaret eden diğer tüm dermatolojik problemlerin önüne geçer. Dolayısıyla göz kırışıklığı için krem arayışında olanların kullanabileceği uygun seçenekler arasındadır.

Antioksidan gücünün 8 saatlik etkisiyle cildin görünümüne zarar veren serbest radikal hasarlarını ortadan kaldırır. Bu bakımdan iyileştirici etkisiyle beraber koruyucu işlevi gördüğünü söylemek de mümkündür. Düzenli kullanıma bağlı olarak kısa sürede fark yaratan bir üründür.

5. L'Oreal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Bakım Kremi

L'Oreal Paris Revitalift Lazer X3 Göz Kremi

Yaşlanmaya bağlı kırışıklıklara karşı 3 etkili krem olarak değerlendirebileceğiniz Revitalift Lazer X3, soğuk müdahale etkisiyle torbalanmaları ortadan kaldırır. Bununla beraber yapısındaki hyalüronik asit gereği cilt yapısına oldukça kısa sürede karışabilir. Süreç adına hızlı bir müdahale gerçekleştirir. 

Günde 2 defa uygulanan krem, Pro-xlayne şeker proteini sayesinde cilt yapısının su kaybına engel olur. Bu sayede göz çevrenizin her daim nemli kalmasını, kurumasının önlenmesini sağlar. Yıpranmaya dayalı kuruluk ve kırışıklıklar azalarak son bulur.

6. Lierac Sunissime Energizing Eye Stick Göz Çevresi Kremi

Çubuk formunda tasarlanan ürün, göz çevresine uygulanır. Dolayısıyla kullanım sürecinde doğru ve etkili bir şekilde sürülebilir. Gözenekler tarafından hızla emilen Lierac Eye Stick, enerji verici yapısı sayesinde cildi canlandırır. Böylece genç ve dinamik bir estetik görünüm elde edilmesine yardımcı olur. 

Kullanım öncesinde cildin makyaj malzemesi ve krem kalıntılarından arındırılması gerekir. Böylece ürünün doğrudan gözeneklerin yapısına karışması mümkün olur. Güneş ışığına karşı koruma niteliğine sahip olan bu kremi dışarı çıkacağınız süreç içerisinde kullanmanız önemlidir. Uygulama sırasında göze bulaşması durumunda ilgili bölgeyi bol suyla yıkamalısınız.

7. Dermalogica Total Eye Care Spf15

6-Dermalogica Total Eye Care SPF 15

A vitamini ailesinden bir tür olan Retinol içerikli krem, cilt kuruluğuna karşı oldukça güçlüdür. Yapısında bulundurduğu Yulaf proteini, C vitamini ve Dişbudak özü sayesinde yaşlanma belirtilerine savaş açar. Böylece cildin her daim genç bir görüntü kazanmasını sağlar. Hassas tenler için uygun bir anti age göz kremi seçeneğidir. 

Yüzün bol suyla yıkanması ve çeşitli yollarla temizlenmesinden sonra göz bölgesinin dış kısmından başlayarak uygulanır. İçe doğru yapılan tampon hareketler aracılığıyla kremin eşit bir şekilde yayılması sağlanır. Düzenli periyotlar halinde kullanım sayesinde yüksek verim alınması mümkündür.

8. Dermoskin Göz Çevresi Bakım Kremi

Kırışıklık karşıtı göz kremi seçenekleri arasında yer alan ürün, güçlü bir antioksidan işlevi görür. Bu bakımdan cildin sıkılaşmasına ve renginin daha da açılmasına katkıda bulunduğunu belirtmek gerekir. Aynı zamanda içeriğindeki A vitamini ile kolajen sentezinin ve deri esnekliğinin artırılmasına katkı sağlar. Dolayısıyla kuruluğa karşı etkili bir çözüm sunmuş olur.

Nemli bir cilt her daim daha canlı görünüme sahip olur. İçeriğindeki Panthenol ile teninizin nem tutma kapasitesini yükseltmeniz mümkündür. Bu sayede kuru göz çevresini yumuşatabilir, esnek ve dinamik bir estetik duruş yakalayabilirsiniz. Bununla beraber siyah çay özünden gelen güçlü etkiyle oksidatif hasarlara karşı dış görünümünüzü koruyabilirsiniz.

9. Kiehl's Creamy Eye Treatment Avokado Yoğun Nemlendiren Göz Kremi

Kiehl's Creamy Eye Treatment Avokado Yoğun Nemlendiren Göz Kremi
Creamy Eye Treatment with Avocado

Kırışıklık ve buruşukluk gibi problemlerin görüldüğü ciltler oldukça kuru bir yapıya sahiplerdir. Bu tip durumlarda sağlıklı görünüme tekrardan kavuşmanın anahtarı nemlendirici etkisi olan kremlerdir. Göz çevresinin düzenli aralıklarla nem kazanmasını sağlayan Creamy Eye Treatment avokadolu losyonla problemi çözüme kavuşturmak mümkündür. Böylece estetik açıdan canlı duruşa sahip cilde tekrardan ulaşılabilir. 

Birtakım dermatolojik testlerden geçen ürün, klinik ortamda şişlik görünümünü %32’ye kadar daha aza indirmeyi başarmıştır. Aynı zamanda %11 oranında daha parlak bir duruş ortaya koymuştur. Bu bakımdan klinik anlamda kabul gören seçenekler arasında yer aldığını belirtmekte fayda vardır. 

Kremi tabaka şeklinde sürerek maske olarak kullanmak da mümkündür. 5 dakikalık bir sürenin ardından yüzün yıkması, kalıntıların temizlenmesi gerekir. 

10. Cyrene Multivitamin Extra Firming Eye Treatment

İçeriğinde Retinol (A Vitamini) ile beraber kendine has bir formül barındıran ürün, hassas deri tipine sahip bireyler için uygundur. Aynı zamanda yağlı ve karma tiplerde yaşanan çeşitli problemler üzerinde de etkiye sahiptir. Yoğun iş hayatı sonucunda ortaya çıkan göz altı morlukları, uykusuzluk sebepli şişlikler için çözüm sunar. Bu sayede gündelik hayatta dinamik bir dış görünüş yakalanmasına yardımcı olur.

Makyajla beraber kullanımında birincil adım olarak tercih edilmesi gerekir. Böylece kalıntıların yol açtığı düşük verimin önüne geçilir, kısa vadede sağlıklı sonuçlar elde edilir. UV koruyucu etkisine sahip olan krem, sabahları güneş ışığına çıkmadan önce uygulanabilir. Aynı zamanda akşamları yatmadan önce, dıştan içe doğru yapılan nazik hareketlerle kullanılabilir. 

Tüm bu krem önerileri cildinizin sağlıklı bir etkiye maruz kalarak yeniden pürüzsüz hale gelmesini sağlar. Böylece eskisi kadar aydınlık bir tene kavuşmak mümkün hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir