Cilt Bakım, Genel

En İyi Beyazlatıcı Krem Tavsiyeleri

En iyi beyazlatıcı krem önerileri

Çevresel faktörlerin etkisiyle cildimizde zamanla bazı değişiklikler meydana gelebilir. Genetik faktörler, güneşe maruz kalma, yaşlanma, hormonal dengesizlikler gibi birçok dış etken cilt tonunda istenmeyen görüntülere sebep olabilir. Çoğu kişinin rahatsız olduğu bu olumsuz durumun başındaysa cilt kararmaları gelir. Genellikle koltuk altı, diz, özel bölgeler gibi kapalı ve nemli kalan yerlerde oluşan kararma sorunu bazı sebeplere bağlı olarak yüzde de görülebilir. En iyi beyazlatıcı krem tercihiyle bu soruna çözüm bulmak mümkündür. 

Cilt ihtiyacına uygun en iyi beyazlatan krem seçilmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır:

 • Beyazlatıcı yüz kremi  paraben, sülfat, alkol gibi zararlı kimyasalları içermemelidir.
 • Antioksidan içeren doğal maddeler, cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir.
 • Nemlendirici özelliği olan en etkili beyazlatıcı krem seçilerek aynı zamanda cildin kuruması önlenir.
 • Güneşin cilt üzerindeki zararlı etkilerinden sakınmak amacıyla UV koruyucu özellikli bir ürün tercih edilebilir.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Çeşitli markalar tarafından geliştirilip piyasaya sürülen ürün alternatiflerini inceleyerek kendi cildinize uygun olanı bulabilirsiniz. Üretim aşamasında çeşitli testlere tabi tutularak onay alan ürünleri güvenli bir şekilde kullanabilmeniz mümkündür. Farklı cilt tiplerine hitap edecek şekilde üretilen beyazlatıcı kremler sayesinde aydınlık bir görünüme sahip olabilirsiniz. En iyi beyazlatıcı krem tavsiyeleri için Hayderma ürünlerine göz atabilirsiniz.

1. Sante Plus Genital ve Koltuk Altı Beyazlatıcı Krem

Cilt beyazlatıcı kremler arasında dikkat çeken ürün ilk kullanımdan itibaren yüksek oranda cilt tonunu eşitlemeye başlar. Sante Plus beyazlatıcı krem ile on beş günde istenilen sonuca yaklaşabilirsiniz. Koltuk altı, diz, dirsek,el, bikini bölgesi ve yüzde yer alan lekelerin renk eşitsizliğini gideren krem %100 bitkisel içeriklidir. Ayrıca hamilelik, sivilce tedavisi sonrası oluşan ve özel bölgelerdeki kararmaları da giderir.

Sante Plus beyazlatıcı kremin özellikleri şunlardır:

 •  Koltuk altı, özel bölge kararmalarında yüksek oranda etkilidir. 
 • C vitamini içeriğiyle daha cilt tonunu aydınlatmaya yardımcı olur.
 • Ağda, jilet, lazer sonucu ortaya çıkan lekeleri gidermek için tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.
 • Kullanımdan sonra sürülen bölgeyi yıkamaya gerek yoktur.
 • Düzenli uygulandığında cildi onararak kalıcı beyazlık elde edilmesine yardımcı olur.

Estetik müdahalelere gerek kalmadan koltuk altı ve özel bölgede beyazlatma etkisi gösteren ürün, temizlenmiş kuru cilde günde iki veya üç defa masaj yaparak yedirilir.

2. Deauty Skin- Arbuwhite C Beyazlatıcı Krem

Deauty Skin- Arbuwhite C Beyazlatıcı Krem ​

İçeriğinde yaban mersini, armut, nar gibi bitkiler bulunan ürün arbutin içeriğiyle nemlendirme özelliği sağlar. Cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olarak daha canlı bir görünüm kazandırır.  Antioksidan özelliğe sahip bitkisel bileşenleriyle, cildin doğal ışıltısını koruyarak tazeliğini geri kazanmasına yardımcı olur. Genital bölge, koltuk altı, göz çevresi gibi hassas deriye sahip bölgelerdeki lekeler ve kararmalar için kullanılabilir.

Temizlenmiş kuru bölgeye sabah ve akşam günde iki kez uygulanan Arbuwhite C Beyazlatıcı krem kısa süre içerisinde kararmaları yüksek oranda engeller. Ayrıca hafif yapısıyla  kolayca emilerek cildinize ipeksi bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. 

3. W-Lab Kozmetik Cilt Beyazlatıcı Krem

En etkili beyazlatıcı krem ürünlerinden biri de W-Lab kozmetiğe aittir. Formülündeki niacinamide sayesinde leke oluşumunu önleyen ürün, ciltteki kararmaları ortadan kaldırarak eşit bir cilt tonu sağlar. İçeriğinde yer alan meyan kökü, cildin yenilenmesinde rol oynar. Ayrıca nemlendirici özelliğiyle daha yumuşak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Ürün, gece cilt bakımının son adımında uygulanır, sabah olduğundaysa krem, sürülen bölgeden arındırılır. Hem yüz hem de vücutta kullanılmaya uygun olan ürünün yağlı ve hassas ciltlerde gün aşırı kullanımı tavsiye edilir.

4. Mikeons Kozmetik- Cilt Beyazlatıcı Leke Kremi

Yüz, genital bölge, koltuk altı ve dirsek kararmaları sorunu yaşayanlar için geliştirilen bir diğer ürün Mikeons cilt beyazlatıcı leke kremidir. İçeriğindeki bileşenlerle ilk kullanımda bile büyük ölçüde etki gösterir. Ciltteki renk eşitsizliğini gidererek doğal bir görünümün oluşmasına yardımcı olur. İçeriğinde yer alan kolajen ve hyaluronik asit cildi besler. Sivilce, akne, güneş lekesi gibi kararmaları gidererek daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızda rol alır.

Mikeons cilt beyazlatıcı kremin kalıcı etkilerini görmek için 1-6 ay arası kullanım gerekebilir. Bu süre, leke ve kararmaların yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. Ürünü kullanmmayı bıraktıktan sonra dahi uzun bir süre boyunca ciltte kararma meydana gelmeyebilir. Akşamları günde bir kere, leke ve kararmaların olduğu temizlenmiş hafif nemli bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanır. Kullanım sonrası durulama gerektirmez. 

5. Rise & Shine Beyazlatıcı Krem

Rise & Shine beyazlatıcı yüz kremi, cilt tonunu açmak, lekeleri azaltmak ve pigmentasyon sorunlarını gidermek için kullanılır. İçeriğindeki aktif maddeler aracılığıyla cilt hücrelerini ve melanin üretimini yeniden düzenlemeye çalışan kremler, kararma sorunu yaşayan pek çok kişi için pratik bir yöntem olmaktadır.

Ürün,kozmetikte en iyi beyazlatıcı krem etken maddesi olan ve  bitkisel leke giderici olarak da tanımlanan arbutin içerir. Cilt lekelerinin gözle görülür şekilde azalmasını sağlayarak  ten renginin eşitlenmesine yardımcı olur. Kararan bölgeleri aydınlatan ürün cilde parlaklık verir , ayrıca güçlü bir nemlendirici olan Shea butter içerir. İçeriğindeki meyan köküyle kına özü daha pürüzsüz bir cilt oluşumunu destekler.

 Rise & Shine beyazlatıcı krem koltuk altı, diz, dirsek, kasık, özel bölgede cilt tonunu açmak için sabah akşam olmak üzere uygulanır. Yeteri kadar ürünü elinize aldıktan sonra istediğiniz bölgeye güzelce yedirerek uygulayabilirsiniz.

6. Ceramides Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi

Ceramides Leke Karşıtı Cilt Beyazlatıcı Bakım Kremi

 Koltuk altı, dirsek, yüz, özel bölge gibi hassas bölgelerde oluşan kararmaları önlemek amacıyla geliştirilen bir üründür. Özel içeriği sayesinde ciltte oluşan renk tonu eşitsizliklerini, güneş ve yaşlılık lekelerini gidererek aydınlık bir görünüm kazandırır. İçerdiği kolajenle cilt kırışıklıklarının önüne geçerek yaşlanma belirtileri hafifletilir.

Silikon, paraben gibi cilde zarar veren maddeler barındırmayan ürün %100 vegan içeriklidir. Parfümsüz olması sebebiyle hassas bünyelere uygundur. Ele yeteri kadar Ceramides cilt beyazlatıcı kremden alınıp temizlenmiş cilde günde bir kez masaj yaparak uygulanır.

7. Herbaderm Back to Nature Glycyrrhiza Glabra

Herbaderm renk açıcı krem, her cilt tipine uygundur. Ürünün içerik özellikleri ve faydaları şu şekildedir:

 • İçeriğinde bulunan Niacinamide, cilt rengini aydınlatmaya yardımcı olur.
 • Formülasyonundaki Vitamin C, oksidatif etkenlere karşı koruma sağlar.
 • Kuvvetli bir antioksidan olan Vitamin E, çevresel tehditlere karşı cilt bariyerini güçlendirir.
 • Shea butter, cildi nemlendirerek besler.
 • Ürün, cilt renginin eşit görünmesine yardımcı olan licorice ( meyan kökü ) içerir.

 Sabah akşam olmak üzere günde iki kez, temiz cilt üzerine uygulanır. En iyi sonucu almak için düzenli kullanımı önerilir.

8. Farmasi Dr. C. Tuna White + Correct Brightening Cream

Farmasi Dr. C. Tuna White + Correct Brightening Cream

 Farmasi Dr. C. Tuna aydınlatıcı krem, yenilenen formülündeki UV koruma özelliği ile cilt tonunun eşitlenmesine ve parlaklığın korunmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan kum zambağı, yosun, multivitamin özleri ile cildin nem seviyesini ve kalitesini artırarak aydınlık bir görünüm sağlar. Cildi güneşin zararlı ışınlarından bariyer görevi oluşturarak korur, renk eşitsizliklerini giderir. 

 Sabah akşam olmak üzere günde iki kez dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulanması tavsiye edilen ürün, hafif yapısı sayesinde cilt tarafından kolayca emilir.

9. Rochcell Whitening Cream

 Rochcell beyazlatıcı krem içeriğinde yer alan Meyan kökü, cilt üzerinde antienflamatuar ve antioksidan etkiler oluşturur. Alfa-Arbutin ve diğer bitkisel aktifler ile diz, dirsek, koltuk altı gibi bölgelerdeki kararmaların açılmasına yardımcı olur. 

 Ürün, temiz ve kuru olan cilde sabah akşam olmak üzere günde iki defa ince bir tabaka halinde uygulanır. İhtiyaç duyulan bölgeye yeterli miktarda ürün sürüldükten sonra emilene kadar iyice yedirilir, durulamaya ihtiyaç yoktur. Düzenli ve uzun süreli kullanımda etki gösterecek ürün yaz kış uygulanmaya devam edilebilir. Güneşe çıkmadan önce mutlaka koruyucu krem sürülmelidir. Kullanım tavsiyelerine uyulduğu takdirde ciltteki renk eşitsizlikleri, lekelenmeler gibi şikayetler azalır ve yeniden oluşması engellenir.

10. Redist Professional Lightening Cream Moisture & Softness

Redist Professional Lightening Cream Moisture & Softness

Redist beyazlatıcı bakım kremi, cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur. Makyaj öncesi baz olarak kullanılabilen ürün, düzenli uygulandığında melanin seviyesini düşürür. İçeriğindeki aktif maddeler sayesinde cildi iki tona kadar açarak bakım yapma yeteneğine sahiptir.

Kadın ve erkek fark etmeksizin birçok kişinin ortak sorunu olan cilt kararmalarının önüne Redist beyazlatıcı krem ile geçebilirsiniz. Temizlenmiş cilde nazikçe masaj yaparak, günde 2 kere, sabah akşam uygulamanız yeterli olacaktır. Ardından durulama gerektirmemesi yönüyle pratik bir kullanım sağlar. 

Güneş kremi arıyor ve bir türlü bulamıyorsanız, sizler için Güneş Lekeleri için Krem Önerileri adlı bir yazı hazırladık. Detaylar için lütfen tıklayın.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir