Cilt Bakım

En İyi Anti Age Kremler

En İyi Anti Age Kremler

Bir çeşit protein olan kolajen; kemik, lif ve kıkırdakları oluşturarak vücudun onarımına katkı sağlar. Uyku esnasında üretilen ve cildin daha genç, sıkı görünümüne yardımcı olan bu madde yaş aldıkça daha az üretilmeye başlar. Dolayısıyla vücudun kendini onarması da yavaşlar. Özellikle de yüz derisi diğer bölgelere derisi oranla daha ince olduğu için azalan bu protein ince çizgi ve kırışıklık oluşumuna neden olur. En iyi anti age kremler de bu noktada devreye girerler.  

Yaşanacak durumu geciktirmek için yaşlanma karşıtı bakım kremleri kullanabilir ve cilt bariyerinizin onarılıp esnekliğini geri kazanmasına katkı sağlayabilirsiniz. Piyasada pek çok markanın çıkardığı ürünler olsa da kalitesinden emin olduklarınızı tercih ederek daha etkili sonuç alabilirsiniz. En iyi anti age kremler hızlı ve kalıcı sonuçlar verdikleri için ilerleyen yaşlarda daha genç görünmenizi ve daha özgüvenli olmanızı sağlayabilirler.

İçindekiler Tablosu

1. Sante Plus Botolifting Kırışıklık Botoks Kremi

Yaş almaya bağlı olarak kolajen üretiminin azalması dışında; cildin nem oranının azalması, güneşin zararlı ışınları, hava şartları gibi dış etkenler de yüzde kırışıklık oluşumunu destekler. Bu gibi durumlar için de yaşlanma karşıtı bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Sante Plus Botolifting kırışıklık botoks kremi yumuşak dokuya sahip yapısı sayesinde cildinizde nemsizlik ya da hava şartlarına bağlı oluşan tahrişi rahatlatır. Yüzünüzdeki koruyucu bariyeri güçlendirip onaran ve etkili bir nemlendirme sağlayan markanın kırışıklık karşıtı losyonu içinde B vitamini yer alır. Bu sayede hücre bölünmesine ve cildin yenilenmesine destek verir.

Kremi satın almak ve detaylı bilgi alabilmek için tıklayabilirsiniz.

2. L’Oreal Paris Yaş Uzmanı Serisi

Anti age krem ve serumlarını 20’li yaşlardan itibaren kullanabilirsiniz. Fakat daha etkili bir sonuç için yaş grubunuza hitap eden bir çeşidini tercih etmelisiniz. L’oreal Paris yaş uzmanı serisi 30+, 40+, 50+, 60+ gibi farklı yaş gruplarının ihtiyaçlarını karşılayacak içeriklerde geliştirildikleri için size istediğiniz etkiyi verirler. Markanın yaşlanma karşıtı serisinin 30’lu yaşlar için üretilen çeşitleri kırışıklık karşıtı olmalarının yanında nemlendirici bir etkiye de sahip oldukları için daha canlı bir cilt görünümü kazanılmasına yardımcı olurlar. 40’lı yaşlar için üretilen modeli ise yenileyici ve sıkılaştırıcı bir etki vadederek sarkmaların da önüne geçebilir.  

3. Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Bakım Kremi

Anti age kremler günde iki defa uygulandıklarında daha hızlı ve etkili bir sonuç verirler. Hatta cildin kremi iyi emebilmesi için bir süre bekleyip yüzünüze farklı bir ürün uygulamazsanız daha yüksek verim alabilirsiniz. Vichy Liftactiv Collagen Specialist gündüz bakım kremi 3 kat daha fazla kolajen üretimi sağladığı için kırışıklık görünümünde azalmaya yardımcı olabilir. 4 saatte daha sıkı bir cilt vadeden markanın losyonu çeşitli dermatolojik testlerden geçtiği için özel bir hassasiyetiniz olmadığı sürece tüm cilt tiplerine uygundur.  

4. BABE Kırışıklık Giderici Sıkılaştırıcı Krem – Anti – Wrinkle Lifting Cream

BABE Kırışıklık Giderici Sıkılaştırıcı Krem – Anti – Wrinkle Lifting Cream

Erken yaşlanma belirtileriyle mücadele eden yaşlılık karşıtı bakım ürünleri hem erkek hem de kadın kullanıcıların; yüz, boyun ve gözaltı bölgelerine uygulayabilecekleri ürünleri kapsar. En iyi anti age krem markaları arasında yer alan BABE ürünü, içeriğinde bulunan yoğun antioksidanlar sayesinde yenilenmeye yardımcı olur. Bir yandan da cildinizin aydınlık bir görünüme kavuşmasını destekler.    

5. Kiehl’s Super Multi – Corrective Cream

Özellikle kuruluk cildin nem dengesini bozduğu için 20 yaşlarda bile ince çizgilerin oluşumuna destek verir. Bu gibi durumlarda anti age krem içeriğinin yoğun nemlendirici etkiye sahip olması sıkı ve pürüzsüz bir ten görünümünü destekler.  Günde iki defa uygulayabileceğiniz Kiehl’s Super Multi – Corrective Cream sıkılaşmış esnek bir görünüm kazanmanıza yardımcı olurken cilt tonunuzu eşitleyip daha canlı ve genç bir yüze sahip olmanıza da katkı sağlar.

6. CLARINS Clr Rose Radiance Cream

CLARINS Clr Rose Radiance Cream

Anti age etkili kremler daha dolgun, toplanmış ve canlı bir görünüm sağlamayı amaçlarlar. CLARINS Clr Rose Radiance Cream ise bu özelliklerin yanında yenileyici ve arındırıcı etkiye de sahip olduğu için cildi temizleyip besler. Yapısında yer alan hyaluronik asitin katkısıyla nem ihtiyacını karşılayıp aydınlık bir görüntü elde etmeye destek olur. 45 yaş üstü tüm kadınların kullanımına hitap eden markanın anti age kremi anti alerjik özelliğe sahip olduğu için hassas cilt tipine sahipseniz de kullanabilirsiniz.   

7. Origins Plantscription Powerful Lifting Cream

Güçlü etkiye sahip olan Origins Plantscription Powerful Lifting Cream yoğun nemlendirici içeriği sayesinde cilt elastikiyetini arttırıp daha sıkı bir görünüm sağlayabilir. Sıkılaştırıcı etkisinin yanında çizgi ve kırışıklıklarda da etkili olduğu için alın, dudak kenarı gibi bölgelerde kullanabilirsiniz. Tüm cilt tiplerinin kullanabileceği bir bakım ürünü olan anti age kremini düzenli kullanarak ışıltılı ve sıkı bir tene sahip olabilirsiniz.

8. SHISEIDO Vital Perfection Sıkılaştırıcı Yoğun Bakım Kremi

SHISEIDO Vital Perfection Sıkılaştırıcı Yoğun Bakım Kremi

Yaşlanma karşıtı ürünlerde düzenli kullanım çok önemli olduğu için sadece sabah uygulama yeterli olmayabilir. Bu sebeple gece kullanımına hitap eden anti age kremlerini de düzenli bir şekilde kullanmanız önerilir. SHISEIDO Vital Perfection yoğun bakım losyonu akşam yatmadan evvel kullanabileceğiniz bir bakım üründür. Aynı zamanda güçlü formülü sayesinde sadece bir haftada daha sıkı bir cilde sahip olmanıza katkı sağlayan bir kremdir. 4 hafta boyunca düzenli kullanırsanız toparlanmış ve ışıltılı bir görünüm kazanabilirsiniz.

9. Yves Rocher Anti-age Global

Anti age kremler cildin yaşlanma belirtileriyle daha kolay bir şekilde baş etmesine yardımcı olurlar. Bazı markalar gündüz ve gece kullanıma hitap eden farklı forma sahip yaşlanma karşıtı ürünler ürettiği için kapsamlı bir koruma adına tercih edebilirsiniz. Yves Rocher kreminin günün her anında kullanıma hitap eden modellerinin yanında bitkisel kök hücre bakımı sağlayan çeşitleri de mevcuttur. %93 doğal içerikli bakım ürünleri üreten marka vegan içeriği sayesinde hassasiyeti olan kişilerin kullanımına da hitap eder. 8 farklı yaşlanma karşıtı etkisi olan ve hyaluronik asit, pantenol içerikli kremini 4 hafta boyunca düzenli bir şekilde kullanmanız önerilir. Böylece daha nemli, yenilenmiş, genç ve güçlü bir yüze sahip olabilirsiniz.

Ciltteki Kırışıklıklara Etkili Bakım

Anti age etkili kremleri sadece yüz ve boyun bölgesinde değil göz çevresinde de kullanabilirsiniz. Bahsedilen bölgedeki cilt son derece ince ve hassas bir yapıda olduğu için çizgi, kırışıklık oluşumuna vücudun geneline oranla daha yatkındır. Bundan dolayı daha erken yaşlanma belirtisi gösterir.

Gülme ya da ağlama gibi durumlarda mimik kırışıklıkları özellikle de göz çevresinde kendini kazayağı olarak belli eder. Anti age yüz kremi bu bölgelerdeki ince çizgilere müdahale ederek istenmeyen görüntüleri ortadan kaldırabilir. Aynı zamanda göz kenarları için özel olarak üretilen ve oradaki deriye zarar vermeyen yaşlanma karşıtı krem ya da serumları da tercih edebilirsiniz.

Anti age etkili krem ve serumlar yaşlanma belirtilerini hafifletip ilerleyen dönemlerde bile daha canlı ve sıkı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olurlar. Bundan dolayı hayatınızın her döneminde özgüvenli olmanıza katkı sağlarlar. Günde iki defa temiz cildinize uygulayabileceğiniz yaşlanma karşıtı kremlerin içeriğine dikkat ederek yüz, boyun ya da göz kenarı bölgenizin ihtiyaç duyduğu bakımı yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir