Cilt Bakım, Genel

Derin Kırışıklar için Krem Önerileri

Derin Kırışıklar için Krem Önerileri

Yaşlanma sürecinde oluşan izlerin ilk görüldüğü yerler; el, boyun ve yüz bölgeleridir. İstenmeyen bu durumların meydana gelmesinin ana nedeni; kolajen kaybının ortaya çıkması, yağ dokusunun azalmasıdır. Derin kırışıklar için krem önerileri yazımızda cildin nemlendirilmesi, bariyerinin onarılması ve izlerin giderilmesi için kullanılan ürünlerden bahsedeceğiz. Bu alternatifler ciltteki istenmeyen görünümünü azaltırken, aynı zamanda botoks etkisi yaratarak yenilerinin oluşmasının önüne geçerler.

İçindekiler Tablosu

Piyasada farklı formülasyonlarda derin kırışıklar için krem opsiyonları bulunmaktadır. Birçok ürün seçeneğini kullanmaya başlamadan önceyse mutlaka içeriğine dikkat edilmelidir. 

Yaşlanma izlerinin oluşumuna neden olan faktörlerin başında, güneşin zararlı etkenlerine uzun sürelerle maruz kalma gelir. Bunun yanı sıra; genç yaşlarda cildin nem ihtiyacına cevap verememe ve ihtiyaç duyulan yeterli su miktarının karşılanmaması da sebeplerin arasında yer alırlar.

1. Botolifting Kırışıklık Botoks Kremi

30’lu yaşların erken safhalarında cildi nemlendirmeye ve yaşlanma karşıtı önlemler alınmaya başlanmalıdır. Bunun nedeni hücre yenilenmesinin yavaşlaması, kolajen üretiminin ve elastikiyetinin azalmasıdır. Cilt bakımları mutlaka günlük rutinlerde olmalıdır. Düzenli ilgi ve ten tipine uygun ürünlerin kullanımı, yaşlanma belirtilerini geciktirecektir. 

Botolifting kırışıklık botoks kremi formülasyonunda; antiokasidanlar, bakır peptitleri, kinetin, alfa hidroksi asitler, koenzim Q10 ve etinol bulunmaktadır. İçeriğin bitkisel özlü olması ile pigment dengesi sağlanır ve dolayısıyla kırışıklıklar azalır. Ancak botoks kremleri ciltteki güneşe çıkma nedeniyle oluşan kahverengi lekeler üzerinde etkili değillerdir.

Kreme ulaşmak istiyorsanız tıklayabilirsiniz.

2. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem

L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Cilt Dolgunlaştıran Nemlendirici Krem

Hyaluronik asit, L’Oréal Paris Hyaluron formülünde kullanılan etkili maddelerden biridir. Yüksek moleküler yapısıyla cildin epidermis tabakasına doğrudan etki eder. Tene dolgun görünüm kazandırır ve ihtiyaç duyulan nem oranını kazandırır. Özellikle göz çevresi ve göz kapaklarındaki kırışıklıkların, ince çizgilerin giderilmesi için idealdir. Ayrıca botoks, ilaç kullanımı ve lazer yöntemlerine göre daha az maliyetlidir.

3. Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Bakım Kremi

Liftactiv Collagen Specialist krem, önceki formülüne göre 3 kat fazla pro-kolajen peptid konsantresi ile ciltteki kolajen üretimini daha yüksek seviyelerde desteklemektedir. Derideki yaşlanma belirtilerinin meydana gelmesinin temel sebeplerinden biri kolajen kaybı olduğundan, bu sorunu çözmede etkilidir. Formüldeki pro-kolajen peptitleri ve vitamin CG  kırışıklık görünümünü azaltırken elastikiyet de kazandırmaktadır. Var olan bu peptitler ten üzerindeki izlerin kaybolmasında etkendir.

8 hafta boyunca 58 kadın üzerinde yapılan klinik çalışmalarda, ürünün düzenli kullanımıyla  cilt yapısında pürüzsüzlük oluştuğu ve sıkılaşma sağlandığı ortaya çıkmıştır. Bakım kreminin kullanılmasıyla, dokunulduğunda bebeksi cilt yumuşaklığı hissedilir. Kişinin günlük programına göre istenilen zaman aralığında uygulaması yapılabilir.

4. Kiehl's Super Multi-Corrective Cream

Kiehl's Super Multi-Corrective Cream ​

Nemlendirici nitelikteki  Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream esnekliği artırarak cildi sıkılaştırır.  Kremin formülasyonunda maya fermantasyonundan elde edilen adenozin bulunmaktadır. Böylelikle cilt daha sağlıklı görünür ve aydınlık hale gelir. Ayrıca yapısındaki amino asit tabanlı bileşik olan Capryloyl Glycine sayesinde fazla yağın emilimi artmaktadır. 

Yaşlanma karşıtı etki ve derin kırışıklar için üretilen krem; hassas, yağlı ve karma cilt tipleri için de uygundur.  Pürüzsüzlük kazandıran ürünün kullanımında pul pul dökülme, kızarıklık, kaşıntı, morluk durumları ortadan kalacaktır. 

5. La Roche-Posay Redermic Retinol

Yaşlanma karşıtı bakım kremi niteliğinde olan La Roche-Posay ürünü, içeriğinde optimal dozda retinol bulundurmaktadır. Dolayısıyla losyonu kullanırken anı maddeyi içeren başka ürünlerle birlikte uygulama yapılmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca kremle birlikte güneş koruyucularından da yararlanmak ihmal edilmemesi gereken noktalardan biridir. Ortalama SPF 15 değerindeki bir ürün bu konuda ihtiyaç duyulan desteği sağlamaya yeterli olacaktır. 

Ürün yaşlanma karşıtı etki sağlarken aynı zamanda cildin epidermis tabakasının zayıflamasını geciktirmektedir. Tenin hassasiyetini korumaya yardım eden bu ürün deriye  aşama aşama nüfus eder ve sıvı kaybını önler. Cilt üzerinde etkili olabilmesi için en az 12 saatlik süre gerekir.

6. SkinCeauticals A.G.E. Interrupter

SkinCeauticals A.G.E. Interrupter

Kadınlar 40’lı yaşlarda ciltlerinde; agresif çizgiler, göz çevresinde derinleşen kırışıklıklar ve elastikiyet yapısının deformasyonu gibi problemleri yaşarlar. Elastikiyet kaybı sorunundan muzdarip olan kişiler için üretilen krem, kuruluğu ve sıvı kaybını önler.  Formülasyon epidermisin zayıflamasını geciktirirken, ciltteki kolajen seviyesini korur. İleri glikasyona bağlı yapısal bozulma ve derin kırışıklık oluşumunun engellenmesi içeriğinde yer alan yaban mersini özleri sayesindedir. 

Kremin günde bir kez düzenli kullanılmasıyla, olgunlaşmış ince çizgiler belirli bir şekilde kaybolacaktır. Özellikle 40’lı yaşlarda bu tarz ürünlerin kullanımı etkili sonuçlar elde edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Uygulanan kremler hem ciltteki agresif izleri yok eder, hem de pürüzlü dokunun istenmeyen görünümünü ortadan kaldırırlar. Teninizin yapısına uygun olan opsiyonu önerilen kullanım tavsiyelerine bağlı kalarak uyguladığınızda tüm bu sonuçları kazanabilirsiniz. Kırışıklık görünümünün azalması ve kişinin genç görünmesi psikolojik açıdan da duygu durumunun olumlu değişimine yardımcı olacaktır.

7. Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum

Çok kişi tarafından tercih edilen Kiehl’s ürününün içeriğinde retinol yer alır. Bu madde sayesinde cilt sıkılaşır ve renk tonu eşitlenir. Yapısında bahsi geçen maddenin yanında, peptit ve seramidler de bulunur. Bu formülasyon sayesinde, ciltteki hücre yenilenmesi oluşur. 

Formülasyonda bulunan retinol, ilk kullanıldığında cilt üzerinde kızarıklık, kuruluk meydana getirebilir. Ürünü düzenli kullanan kişilerin elde ettiği sonuçları özetlemek gerekirse; kırışıklık azalması, ciltte sıkılaşma, doku üzerinde pürüzsüzleşme gibi etkilerden söz edilebilir. Günlük olarak kullanılan serum; yaşlanmanın gözle görünen izlerini, cilt tonlarındaki dalgalanmaları ve diğer istenmeyen görünüm durumlarını azaltmaktadır.

Krem ilk cilde uygulandığında yanma hissiyatı ve hafif kızarıklıklar olabilir. Ancak kullanmaya devam ettikçe ciltteki hassasiyet yok olacaktır. Kırışıklık için uygulanan kremler, cildin pürüzlü görünümünün giderilmesinde etken olup, daha taze görünmeye olanak sağlayacaklardır. Bu tür ürünler; güneş hasarı görünümünde ve genişlemiş gözeneklerde de faydalı etkiler sunarlar.

8. Darphin Exquisage Beauty Revealing Cream Anti-Aging Bakım Kremi

Darphin Exquisage Beauty Revealing Cream Anti-Aging Bakım Kremi

Etkileyici ve zarif bir cilt görünümünün oluşmasına yardımcı olan bir ürün çeşididir. Aynı zamanda tüm cilt tiplerine uygun olan alternatiflerden bir tanesidir. Kremin formülasyonunda; CelluVie, Complex ve çeşitli probiyotikler bulunur. Bu sayede dış etkilere karşı cildin güçlenmesine katkı sağlar. 

Krem gece ve gündüz düzenli uygulandığında; sıkı görünüm, canlanma, çizgi ve kırışıklığın gerilmesi gibi sonuçlar elde edilir. 

9. Dermalogica Dynamic Skin Recovery Spf50

Geniş spektrumlu SPF50 niteliğindeki nemlendirici, ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcıdır. Teni UV ışınlarına karşı korurken uzun süreli nemli kalmasını da sağlar. Ayrıca yaşlanma karşıtı bakım yapar.

Ürünün güneşe çıkmadan en az 30 dakika önceden uygulanması önerilmektedir. Kullanım öncesinden cildin tamamen temizlenmesi tavsiye edilir. Daha sonrasında yeterli miktarda Dermalogica ürünü uygulaması yapabilirsiniz. 

10. Filorga Ncef Reverse Supreme Multi-Correction Cream

Birçok kişinin favorisi olan Filorga formülünde; hyaluronik asit, amino asitler, koenzimler, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar yer alır. Aynı zamanda A, D, E, C, K vitaminleri bulunmaktadır. Bu vitaminler cildin yenilenmesinde aktif rol oynarlar. Hyaluronik asitin işlevi ise; ciltteki ölü derilerin arındırılmasını sağlamasıdır. Böylelikle ten pürüzsüz görünüm kazanır. 

Kremin gündüz/gece losyonlarından önce olacak şekilde günde iki kez düzenli kullanılmasıyla kısa süre içinde genç, pürüzsüz ve ışıltılı görünüm kazanılacaktır. Ürünün içeriğinde kullanılan koenzim tenin genç kalmasını sağlarken besleyici etkisinden de yararlanılır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir